Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra K
  • MCatalin491

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2019

  • Mesaj Privat
nu te doare sufletul cand vezi firele alea ? Crying or Very sad Crying or Very sad ceva optiune mai "wireless" ?
Skip ads

  • sicka

  • Mesaje scrise: 250
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2018 B16DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2018

  • Mesaj Privat
Am rezolvat-o intre timp, poza e un pic mai veche. Am tras-o printre geam si plastic, am bagat un pic de plastelina ca sa ramana firul acolo si nu se vede decat in partea unde coboara din haion in masina. O sa fac niste poze mai pe seara daca nu uit.
  • litian28

  • Mesaje scrise: 213
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Astra 2019 B14XFL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2008

  • Mesaj Privat
sicka a scris:Am eu montata un Vico Marcus 1 pe fata si un xiaomi 70mai pe spate. Cea de pe spate are o folie care se lipeste de geam (cam 10cm diametru) si e ca o folie de telefon, iar pe ea vine aplicata prinderea cu 3M. Iti recomand xiaomi, luata de pe aliexpres (~160lei). Cea de pe fata e de ani buni si nu am renuntat la ea, desi arata cam dubios pe fata.








Multumesc mult pentru fotografii.Ma intrebam daca zona aceea din stanga si din dreapta suportului pentru senzorul de ploaie si ce o mai avea fiecare pe acolo se inchide la culoare in razele soarelui?!La asta H actiona ca un parasolar (ceva gen heliomat).Am luat masina recent si soarele nu a mai fost asa puternic, de aceea nu stiu.
Viofo al meu are montura cu banda 3M nu cu ventuza si nu vreau sa risc sa o prind aiurea,
  • MCatalin491

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2019

  • Mesaj Privat
https://www.amazon.de/SYWAN-...oduct_top?ie=UTF8

Aviz celor care vor sa-si cumpere asa ceva..... vai si amar.... Opel Astra K 2016 hatchback

https://imgur.com/a/N4ygGsC


Degeaba arata bine daca se misca in halul asta ( recomandat ptr opel astra K 2015+ cica... jale)
Skip ads

  • mariocb

  • Mesaje scrise: 1,054
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2016 1,4 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2016

  • Mesaj Privat
@MCatalin491
In curand vor sosi si le voi monta....sunt curios daca vor avea "jocul" ala din clip....nici chinezii nu mai sunt ce-au fost ! Razz Razz Razz
In clipul asta , e perfect, depinde de cum s-a trezit chinezul , dimineata .... http://www.youtube.com/watch?v=iNAOQuaTfsc
  • MCatalin491

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2019

  • Mesaj Privat
Pai tocmai ca de la ala am cumparat ... din recomandarea lui ala.. linkul domnului.. el nu misca cum am miscat eu in video doar il baga acolo si stop..

Se vede si pe videoul lui cat de usor intra nu are rezistenta intra direct nu are ce sa il tina fix deasta se misca in felul asta... prinderea e zero ( uita-te la minutul 1:00 cum se misca cand trage de folie )


Imi si imaginez in ce fel suna pe la 100km.. cum se loveste plasticul de tabla..

+ ca textul de pe el este scris invers
  • mariocb

  • Mesaje scrise: 1,054
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2016 1,4 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2016

  • Mesaj Privat
Cat ai asteptat , de la comanda pana ti-au sosit ? La mine dureaza aprox. 45 zile...au fost comandate la un distribuitor din China, cu review-uri ok ( chestia cu textul scris invers , am vazut-o si pe forumurile din Italia ).


Ultima modificare facuta de mariocb la Vin 20 Sep, 2019 6:45 pm, modificat de 2 ori in total
  • MCatalin491

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2019

  • Mesaj Privat
2 zile.. dar stau in Germania
Skip ads

  • mariocb

  • Mesaje scrise: 1,054
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2016 1,4 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2016

  • Mesaj Privat
MCatalin491 a scris:Pai tocmai ca de la ala am cumparat ... din recomandarea lui ala.. linkul domnului.. el nu misca cum am miscat eu in video doar il baga acolo si stop..

Se vede si pe videoul lui cat de usor intra nu are rezistenta intra direct nu are ce sa il tina fix deasta se misca in felul asta... prinderea e zero ( uita-te la minutul 1:00 cum se misca cand trage de folie )


Imi si imaginez in ce fel suna pe la 100km.. cum se loveste plasticul de tabla..

+ ca textul de pe el este scris invers

Se rezolva usor, cu banda 3M aplicata pe clipsul de prindere/fixare ( la fostul J , o lampa pentru nr. cu led , la fel avea joc si s-a rezolvat simplu cu banda 3M...la K nu au fost probleme ).
  • MCatalin491

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2019

  • Mesaj Privat
Nu seamana deloc sistemul de prindere e total pe langa nici nu imi dau seama cum ar putea sta fix cu plasticul asta



Ultima modificare facuta de MCatalin491 la Vin 20 Sep, 2019 7:44 pm
  • mariocb

  • Mesaje scrise: 1,054
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2016 1,4 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2016

  • Mesaj Privat
Da, intr-adevar , nasoala chestie...o sa postez foto/clipul puse de tine pe grupul dedicat din Italia si o sa intreb daca a intampinat careva problema asta ( sunt multi care si-au pus semnalizatoare cu led dinamic ).
  • MCatalin491

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2019

  • Mesaj Privat
Arata foarte foarte bine ( mult mai misto decat originalul) dar nu pot sa ma bucur de el 😔😔😔

Skip ads

  • mariocb

  • Mesaje scrise: 1,054
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2016 1,4 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2016

  • Mesaj Privat
Am postat si am primit deja un raspuns de la un italian care a zis ca si el a avut joc , dar a rezolvat-o cu o garnitura de cauciuc ( tip cheder) prinsa pe clips. Pe forumurile germane nu ai intrebat de chestia asta ?
  • MCatalin491

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2019

  • Mesaj Privat
Nu, doar vag

Nu poate sa iti faca o poza Italianul sa vad exact cum are el ?
  • mariocb

  • Mesaje scrise: 1,054
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2016 1,4 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2016

  • Mesaj Privat
O sa il rog , dar daca nu a facut o poza inainte de operatiune , cam greu sa il determin sa scoata semnalizarea si sa-i faca poza ! Am vorbit si cu "furnizorul" meu ( el le-a comandat , se ocupa cu leduri, etc ) , i-am aratat clipul tau si mi-a zis ca se rezolva daca ele stau acolo si doar se misca un pic ...cum ? vedem atunci !
  • mariocb

  • Mesaje scrise: 1,054
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2016 1,4 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2016

  • Mesaj Privat
Stii ce mi se pare ciudat ? Clipsul de prindere de la lampa originala postata de tine nu are nici-o noima, adica nu inteleg cum a stat fixa cu chestia aia care sa zicem este clips si care e paralepipedic si perpendicular pe lampa ....m-am uitat in instructiuni si la pagina 262 este prezentat modul de schimbare a becului din lampa...pe langa faptul ca ea se demonteaza invers decat o face neamtul ( si asta e aiurea, mi se pare mai corect cum a facut el) are si o alta forma la clips decat se prezinta la cea postata de tine... https://www.opel.ro/content/...o_11_20171106.pdf . O sa ma lamuresc cand vin si ale mele !
  • MCatalin491

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2019

  • Mesaj Privat
Gata problema

https://imgur.com/a/vMuf00w


Totul se rezolva cu putina banda adeziva 😂😂 (s-a infipt atat de bine ca daca ar fi sa il mai scot iese plasticul si ledurile raman acolo 😂😂 )
  • mariocb

  • Mesaje scrise: 1,054
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2016 1,4 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2016

  • Mesaj Privat
Bravo, pana la urma tot banda adeziva e magia ! Dar, cum ai demontat, ca in clipul neamtului sau ca in instructiuni ?


Ultima modificare facuta de mariocb la Sam 21 Sep, 2019 12:58 am
  • MCatalin491

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2019

  • Mesaj Privat
impingi spre dreapta si bagi un card sau ceva ca in clipul neamtului


Multe din manual sunt degeaba pentru ca manualul ala e universal pentru toate modelele.. gen iti scrie de nush ce butoane si dotari pe care tu probabil nici nu le ai pe modelul tau
  • mariocb

  • Mesaje scrise: 1,054
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2016 1,4 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2016

  • Mesaj Privat
Ok, merci....mai ales ca acum am lectia invatata !
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra K

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR