Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • flotwister

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2019

  • Mesaj Privat
Salut, sunt nou pe forum si cam la fel de nou in ale mecanicii. Am un Astra G 1.6 16V din 2003 si de ceva vreme a inceput sa "moara" motorul in mers, mai precis atunci cand o scot pe liber de la 2000-3000 de ture....daca o duc de cateva ori in 5-6 mii de ture nu mai face figuri ! Ma puteti ajuta cu un sfat ? Multumesc anticipat !


MODEL: Astra 2003
MOTOR: Z16XE
  • AndreiFanOpel

  • Mesaje scrise: 525
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Zafira 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2015

  • Mesaj Privat
Fara o diagnoza nu prea avem cum sa te ajutam..
Posteaza codul de eroare dupa ce-l afli si dupa discutam mai detaliat despre problema ta. Smile
  • gabi11dog

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2008

  • Mesaj Privat
flotwister a scris:Salut, sunt nou pe forum si cam la fel de nou in ale mecanicii. Am un Astra G 1.6 16V din 2003 si de ceva vreme a inceput sa "moara" motorul in mers, mai precis atunci cand o scot pe liber de la 2000-3000 de ture....daca o duc de cateva ori in 5-6 mii de ture nu mai face figuri ! Ma puteti ajuta cu un sfat ? Multumesc anticipat !


MODEL: Astra 2003
MOTOR: Z16XE


Ai rezolvat problema ?
  • loyal

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Feb 2012

  • Mesaj Privat
flotwister a scris:Salut, sunt nou pe forum si cam la fel de nou in ale mecanicii. Am un Astra G 1.6 16V din 2003 si de ceva vreme a inceput sa "moara" motorul in mers, mai precis atunci cand o scot pe liber de la 2000-3000 de ture....daca o duc de cateva ori in 5-6 mii de ture nu mai face figuri ! Ma puteti ajuta cu un sfat ? Multumesc anticipat !


MODEL: Astra 2003
MOTOR: Z16XE


Salut ,am avut problema aceasta,in plus nu-mi mergea vitezometrul;eu am schimbat rulmentul stanga fata din cauza senzorului ABS,dar a fost necesara o diagnoza cu Tech 2 facuta in mers.
Problema a fost aceea ca,ECU imi vedea masina aflata in mers ca stand pe loc,de aici oprirea motorului la decelerari si scoateri pe liber-ECU taie alimentarea.
  • RexServ

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Astra 2001 X16SZR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2019

  • Mesaj Privat
Salut
Eu am avut aceeasi problema si a fost de la clapeta de acceleratie
Motorasul pas cu pas dadea rateuri
In final am schimbat o cam acum un an si nu am mai avut probleme
Dar merge pusa o diagnoza mai intai
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR