Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • MAlexandru626

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2019

  • Mesaj Privat
Cine stie ce ar trebui sa schimb la motor ca sa il pot aduce la o putere de 150cp
Am un motor 1.6 8 valve de 75 cp Benzina papa putin ulei si as vrea sa il repar ... daca tot vreau sa il repar vreau si sa il fac mai puternic .. daca stie cineva site cu piese ce ar trebui sa imi cumpar si de care piese sa suporte putere in plus sa imi trmita mersi de efort!


MODEL: Opel Astra G 2002
MOTOR: 1.6 .8v 75cp
  • floris90

  • Mesaje scrise: 69
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Nov 2014

  • Mesaj Privat
Nu prea ai ce face colegu, fara un turbo si pistoane custom nu cred ca scoti 10 cai. Dar daca tii neaparat, poti incerca cu o admisie scurtata, o evacuare goala, si un soft ( daca exista pt motorul asta ), dai jos de pe ea tot ce nu ai nevoie sa fie mai usoara ( desi asta ajuta doar pt acceleratie ) si poate poate scoti 5-10 cai
  • iulian1971

  • Mesaje scrise: 7,081
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Daca vrei sa duci acel motor in 150 cp,,,trebuie sa il inlocuiesti cu un Z18XE (125 CP) sau cu un Z20LET (192 CP). Wink
  • MAlexandru626

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2019

  • Mesaj Privat
Mulțumesc frumos
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Uita, bagi o groaza de bani, efectiv mai mult decat face droaga si vei recupeta nimic.
Daca vrei senzatii tari o vinzi si mai pui 1,000euro pe un bemeveu. Iti cauti singur copacul...sfatul meu e sa faci alta in viata.
Am condus si masini...cu a doua nu simteai ca ai 80km/h, in oras numai doi ca altfel tremura motorul de sa cada. Lasa V1 si rotate sa decolezi!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR