Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • IspasFlorin

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Corsa 2007 Z17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jan 2019

  • Mesaj Privat
Simptome:Buna am si eu o problema cu caldura,nu baga caldura decat in ture cand sta la relanti se raceste foarte repede ,aproximativ 10-15 secunde. Am dus masina la 7 mecanici ultimu mi-a zis dupa ce am schimbat diatributia cu pompa de apa ca pompa are defect de fabrica(Hepu) am cumparat Valeo si tot degeaba. Am schimbat termostat,radiator apa,desfundat calorifer,schimbat antigel,curatat instalatie cu solutie,schimbat din nou antigel,aerisit tinut constant la 2500 rpm,tot degeaba baga doar in ture,nu mai stiu ce sa îi mai fac,un sfat orice e bine venit. Am pus mana pe furtunele ce intra in calorifer mecanicu spune ca nu e infundat dar unu e cald altu e calai spre rece altu spune ca am aer pe instalatie. Precizez ca face asa de cand am schimbat diatributia cu pompa de apa.
Cod(uri) eroare:
----
Model: Corsa D
An fabricatie: 2007
Cod motor: Z17DTR
  • daninebunu

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Nov 2015

  • Mesaj Privat
Ai rezolvat problema?
  • RRbt

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Nov 2020

  • Mesaj Privat
Sall am si eu o problema la un opel astra h 1.7 masina cand sta la relanti nu baga caldura deloc se raceste cand merg cu ea in turati incepe sa bage nu baga cum trebuie da baga fata de relanti am schimbat distributia pompa de apa furtune tot si degeaba nus ce ar mai putea fi help
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR