Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Mokka
  • AlexaSilviu

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Mokka 2014 14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Sep 2016

  • Mesaj Privat
salutare tuturor, am o problema pe un opel Mokka 1.4 turbo 140 cp benzina/gpl din fabrica. când stau la relanti doar pe gpl dupa vreo 5 minute imi apare eroarea p0300-00 . pe benzina nu imi face nici o problema doar pe gpl. am schimbat absolut orice filtru posibil , am facut revizia la plamanul gpl sau cum se numeste , nu imi pot da seama de la ce se aprinde martorul motor cu eroarea p0300-00. am observat ca pe benzina motorul merge bine când schimb pe gpl motorul trepideaza , o ultima incercare o sa merg la o diagnoza pentru gpl sa ii faca baietii o autocalibrare , instalatia gpl este un landirenzo LI10 . din cautarile mele p0300-00 este vorba de alimentare cu conbustibil sau elecricitate . bujiile sunt schimbate noi, aveti vreo idee , este cineva care foloseste Opcom pentru opel Mokka ? eu il folosesc dar nu prea poti face nimic cu el in schimb pe astra h faceam o gramada de teste si de activari functii.


MODEL: opel mokka
MOTOR: 1.4 benzina/gpl
  • AlexaSilviu

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Mokka 2014 14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Sep 2016

  • Mesaj Privat
salutare , am gasit problema , erau injectoarele gpl le-am scimbat si merge ceas masina
  1. Home
  2. Opel Mokka

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR