Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • Mikezilla95

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2004 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Nov 2017

  • Mesaj Privat
Salutare tuturor, inainte de a scris am dat un search pe forum insa sunt confuz si numai inteleg am cautat si schita in romana de la manual pentru a vedea panoul de siguranta

Problema sta in felul urmator, sunt doua panouri A si B, cred ca A e ce-l din fata la motor si B ce-l din spate la portbagaj daca nu e asa va rog sa ma corectati

Nu imi merge aeroterma din interior si am luat fiecare siguranta in parte sa vad daca este arsa toate sunt ok, sincer nici nu stiu daca siguranta de la aeroterma este in spate la portbagaj sau in fata.. insa le-am luat pe rand.

Aeroterma nu merge pe nici-o treapta dau pe 1,2,3,4 7 si nimic nu baga nici rece nici cald nimic parca e moarta, nu stiu de unde ar putea fi problema sau ce asi putea face sa verific inainte sa o duc in service.
Pe langa problema asta scotand sigurantele si verificandule am scapat o siguranta si sa dus jos in caroserie.. ok am cumparat alta de 5 am pus-o ideea este ca imi sta becul de (P) parking aprins in bord ca si cum senzori de parcare nu sunt asistati nu functioneaza.. si tot caut sa vad care este siguranta aia si pozitia ei. Aia de 5 care am pus-o i-am tinut minte pozitia si am mutat-o si in stanga si in dreapta nimic.. tot asa imi apare in bord e posibil sa fi incurcat alta si numai stiu efectiv unde trebuia pusa.

Va multumesc frumos Smile


MODEL: Astra 2004
MOTOR: Z17DTH
  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Nu, A nu inseamna in fata si b-ul in spate. Manualul zice clar, sunt 2 tipuri de panouri de sigurante, A si B. Tu trebuie sa te uiti ce model ai si de acolo cauti pozitia sigurantelor respective
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR