Ai uitat parola?

• Ldumitru

• Mesaje scrise: 11
  • Masina: Agila z10xe din 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat in: 30 Sep 2019

• Garaj Mesaj Privat
Chiar ma gandisem sa cumpar o trusa KM dar nu stiu sa o folosesc ,am vazut pe niste posturi unde se pune dar ce unghiuri sau alte detalii nu stiu....poate ma ajutati dvs cu detaliile domnule Dan si ma bag si la operatia asta.oricum va multumesc!
  • dancuciureanu

• Mesaje scrise: 15,526
  • Masina: Agila Z10XE + Z12XE din 2001
  • Cont inregistrat in: 26 Jun 2006

• Garaj Mesaj Privat
De obicei vine cu o hartiuta cum se foloseste, daca nu te descurci ma suni.
Gasesti cu google la 100-150lei dar este de proasta calitate, pentru amatori dar merge o tura, la cele de firma uiti de lei si suma este la fel dar in euro. Iti faci treaba cu chinezaria dupa care o speli si o vinzi.
Grecii fac si ei buleala (argoul mecanicilor si altora), piese fake etc. stai linistit.
  • Ldumitru

• Garaj Mesaj Privat
Am cumparat o trusa KM de la BGS din cluj (scrie pe ambalaj ca vine din polonia dar am vazut ca producatorul este tot china:)) ,maine incerc sa reglez distributia ,sper sa reusesc,daca nu ma descurc va sun D-nul Dan.
Sa nu ma intrebati de ce a durat atat de mult sa o repar,am avut masina cu care sa ma deplasez in acest timp:)
O seara placuta tuturor opelistilor!
  • Ldumitru

• Garaj Mesaj Privat
Am reusit sa inlocuiesc si distributia si am reusit sa o calez cu trusa km,mi-a dat ceva de lucru si am lucrat cu teama sa n-o fac praf (n-am fost departe) pentru ca a fost prima oara ,data viitoare ma joc cu ea:) insa nu am scapat de codul o34o chiar daca bateria a fost scoasa o saptamana .Ce ma sfatuiti sa fac ? Motorul merge frumos !
  • Ldumitru

• Garaj Mesaj Privat
Astazi am forjat-o cativa km si a raspuns bine la comenzi ,cand am ajuns acasa am oprit si am verificat codul de eroare cu metoda pedalelor si nu mai am nici un cod , beculetele cu masina cu cheita si abgaz clipesc continuu,asta e semn ca nu mai am nici o eroare ?Motorul are nerv ,se aude bine,nu tacane ,uleiul este ok,apa la fel(nu am pus inca antigel dar urmeaza) nu am niciun fel de pierderi,nu-mi vine sa cred !Voi ce ziceti ?
  • PL500

• Mesaje scrise: 1,162
  • Masina: Agila z12xe 1.2i din 2001
  • Cont inregistrat in: 19 Mai 2006

• Garaj Mesaj Privat
Daca "masina cu cheita" clipeste continuu inseamna ca nu mai exista cod de eroare stocat (s-a sters).
  • Lyonel

• Mesaje scrise: 503
  • Masina: Agila Z12XE din 2002
  • Cont inregistrat in: 21 Nov 2012

• Garaj Mesaj Privat
@Ldumitru, nu e normal să clipească și martorul abgas-exhaust. Nu cumva ai beculețele legate în paralel (se aprind împreună, se sting împreună)? S-a discutat despre șmecheria anulării unui martor pentru mascarea erorilor de către samsari...

Discutii similare

Intra si tu in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Solutii la probleme tehnice
check Mai putine reclame
check Intalniri locale
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata