Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric
  • daimon18

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Nov 2019

  • Mesaj Privat
Salut, am o problema de cateva zile, ecranul acela micut care afiseaza kilometrajul total si tripul nu se mai lumineaza, daca dau cu blitul pe el se vede ca afiseaza doar ca nu se mai aprinde, restul bordului lumineaza corect. Stie cineva o solutie?


MODEL: Astra 2001
MOTOR: Y17DT
  • gabimilo1

  • Mesaje scrise: 2,268
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Zafira 2002 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2010

  • Mesaj Privat
salut

verifica sig f22 si rotita de la reglajul intensitatii luminii (poate ai atins-o din greseala si intensitatea luminilor e mai mica)

daca e buna siguranta iar reglajul e pe maxim si tot nu merge eu cred ca poate fi beculetul ars sau probleme la multitimer (daca am

interpretat corect schema, aceste beculete care ilumineaza bordul sint trecute prin multitimer, dar atunci ar fi fost si celelalte cu probleme.)

sper sa fie de la potentiometrul de intensitate al luminii de la bord.
  • daimon18

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Nov 2019

  • Mesaj Privat
@gabimilo1 intensitatea e la maxim, m-am uitat si la sigurante dar nu stiu daca am nimerit-o pe asta cand am verificat ca nu stiam exact care e si le-am verificat aleatoriu, o sa ma uit la siguranta care mi-ai specificat-o. Mi-am comandat si cateva beculete, daca nu e siguranta arsa o sa desfac bordul si poate ii dau de capat, mersi frumos de ajutor.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR