Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • MBogdan508

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2019

  • Mesaj Privat
Buna seara si multumesc pentru accept, am facut azi revizia la masina - ulei si filtre- si mi-a zis mecanicul ca pierde putin ulei pe ca corp filtru ulei si pe la senzorul de nivel ulei...ce ma sfatuiti sa fac? Un service in buc unde sa le schimb? Pierderea nu cred ca este mare, merg zilnic cu masina si la revizie ai curs in jur de 4l ulei, nu lasa pete sub masina
Multumesc.


MODEL: Insignia 2014
MOTOR: 2.0 190cp
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,538
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Pai sunt fisurate sau pe la garnituri? Poate e suficient sa schimbi garniturile la ele. Sa nu bagi aditivi gen stop leak..
  • MBogdan508

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2019

  • Mesaj Privat
Aaa nu...e putin un mister, am luat masina acum 2 sapt, verificata in reprezentanta, 0 curgeri, curata, am ajuns in buc, am fost la un service in sector 2, am facut revizia acum 1 sapt, am mers cu ea si am observat ca e scutul putin negru si am fost cu ea la acelasi mecanic ce mi a facut revizia...si a zis ca pierde pe la senzor nivel si pe la corpul filtrului de ulei-carcasa ce o fi....
  • mariusz12

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2014 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2018

  • Mesaj Privat
Salut, eu am avut problema cu supurare ulei pe la joja de nivel ulei. Se inlocuieste o garnitura unde intra teaca de la joja in motor. Din pacate este ceva manopera pentru ca a trebuit dat jos filtrul de particule. Pe la corpul filtrului de ulei nu am avut probleme. Ca si service-uri sunt cateva mentionate pe aici. Eu imi fac toate reviziile in Buc. la EDS Auto si ii recomand. O mentiune..ai zis ca iesit din motor in jur de 4l ...daca chiar asa au fost, este cam putin ulei, deci pierdere suficienta. In motor intra 4.7l iar de la regenerari cred ca se mai adauga putin.
  • MBogdan508

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2019

  • Mesaj Privat
Mariussz12, si ce a mai fost in filtru probabil 4.5l am avut, nu am masurat exact, am rezolvat si cu pierderea , era doar oringul de la senzorul de nivel, am luat senzor cu totul 400 lei plus manopera. Ms pt raspuns
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR