Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • nok

  • Mesaje scrise: 61
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2011

  • Mesaj Privat
Salutare,

Ce service-uri auto imi recomandati in Alexandria? Am aflat ca au reprezentanta Opel - Radacini Motors.
As vrea sa testez o masina acolo.
  • Liviu Ciuca

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Astra 2006 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Oct 2013

  • Mesaj Privat
In doua saptamani se deschide Reprezentanta Opel in Alexandria, com Nanov.
  • FPALADE736

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Nov 2019

  • Mesaj Privat
Bunã ziua am și eu un opal astra j 2014 1.7 110 cai își face recirculare la 2-3 zile și regenerare la circa 10 zile și asta de cind a venit timpul rece, toatã vara nu se-a mai fãcut regenerarea (circa 2000 km) însã anul trecut își fãcea regenerarea des îmi tãia injecția și îmi cerea sevis am pus-o pe tester mia arãtat ca am defect actuatorul de la turbina deci trebuia schimbat, (asa a spus mecanicul pentru ca actuatorul era capsulat și nu avea ce sai facã) însã eu lam decapsulat cu atenție, lam curãțat cu sprey de contacte bine, bine lam montat la loc și merge perfect și acum iar regenerarea nu a mai fãcut-o decât acum cind a venit timpul rece. e normal? Menționez ca în bord nu am aprins nici un martor.
  • petru83

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Suedia
  • Masina: Astra 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2019

  • Mesaj Privat
Fpalade,EU am 1.7 cu 125cai si locuiesc in Suedia,frig,zapada ploi...La mine nu cere regenerate.O singura data mi'a cerut cand am dormit in masina iar motorul a rulat 5ore la relanti.
  • FPALADE736

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Nov 2019

  • Mesaj Privat
Da depinde cit de încãrcat este filtru, cit de mult rulezi în localitate și nr km parcurși eu am 200770km,nu isi face regenerare ff des doar recirculare( nu apare semnul regenerare dar motorul se tureaza singur între 1500-1900ture circa5-10"dupa care relantiul revine la 900.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR