Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • Maryo78

  • Mesaje scrise: 119
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2005 z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Aug 2013

  • Mesaj Privat
Eu unul cred ca nu e bine sa iei jante cu et-ul 49 odata ce pentru astra h trebuie un Et de 35 - 37.
Normal ca ziceau ca sunt date jos de pe astra h doar care e interesul lor... Sa le vanda sau nu?
Tu faci cum crezi, dar si mie tot la fel imi spuneau toti inainte de a-mi cumpara jante, si nu stiam mai nimic despre masina mea, dar m-am documentat cat de cat si eu pe unde am putut si am ales ce-i mai bun pentru masina mea, sa nu stau cu stresul ca daca atinge pe undeva sau mai stiu eu ce...
Skip ads

  • rhydin

  • Mesaje scrise: 1,369
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2005 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2013

  • Mesaj Privat
OPEL-BRI a scris:am gasit multe anunturi de jante cu ET 49 si ziceau vanzatorii ca sunt date jos de pe Astra H.
In carte scrie ca sunt recomandate ET 37.
Este o abatere acceptata?

poti pune si et49 pe H dar nu mai aceasi stabilitate din ce-am inteles.
Colegul Narcis90 are pe 15" et 49 si nu acuza probleme
  • OPEL-BRI

  • Mesaje scrise: 179
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2006 z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Mersi . . .
Mai caut Smile
  • RaresAlex

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2015

  • Mesaj Privat
Salut
Stie cineva ce cod de culoare/vopsea au jantele de aliaj pe 17' model Dynamic pt. Astra H ?


Ms.
Skip ads

  • dany1976

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2009 Z16xer
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2019

  • Mesaj Privat
Salutare! Am si eu o intrebare poate ma ajuta cineva, am cumparat masina din germania Opel Astra H 1.6 benzina 115 cp Z16XER avand pe ia jante pe 15`si anvelope 185/65/15 pentru sezonul rece cand am facut RAR-ul deja le- am schimbat cu cele de vara 205/55/16 cu jante pe 16` acum ca a venit randul celor de iarna le am montat din nou dar cand m am uitat in cartea masini nu le am trecute am facut o programare pentru modificare in CIV dar nu stiu sigur daca mi le va trece in cartea masini . Am intrebat cateva cunostinte si mi au spus ca sunt mici pt Opel Astra H. Am fost si la reprezentanta sa cer informatii , si cei de acolo au spus ca im poate da o fisa tehnica cu dimensiunile omologate pt masina dar ma costa 100 € 😢, cei de la RAR mi au spus ca pot trece doar jantele si anvelopele omologate de catre fabricant si la data programarii sa vin cu CIV si vor vedea . Intrebarea mea este sunt ok aceste anvelope sau trebuie sa caut alta marime ? Multumesc!
  • Maryo78

  • Mesaje scrise: 119
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2005 z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Aug 2013

  • Mesaj Privat
Eu am astra H 1.4 (z14xep) și dimensiunile în carte sunt:
Aliaj 205/55/16; 6.5J; Et 37 și Oțel 195/65/15; 6.5J; Et 35
  • Maryo78

  • Mesaje scrise: 119
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2005 z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Aug 2013

  • Mesaj Privat
Cred cã aceleași dimensiuni se potrivesc și pe 1.6, eu am un vecin cu astra h 1.6 și are aceleași dimensiuni cu ale masinii mele.
  • BAndries

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jul 2023

  • Mesaj Privat
Salutare, știe cineva dacã iau RAR-ul dacã am jante pe 18 și în brif e trecutã doar jante pe 15 ? Așa am luat mașina și as vrea sã știu dacã se pot omologa direct acolo la RAR sau trebuie sã-mi iau jante pe 15
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,490
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Bun venit la CO!
Ar trebui sã dai niște amãrâte de detalii, dacã poți, despre feru” despre care vorbim....
  • corsablue

  • Mesaje scrise: 2,469
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Corsa 2005 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
BAndries a scris:Salutare, știe cineva dacã iau RAR-ul dacã am jante pe 18 și în brif e trecutã doar jante pe 15 ? Așa am luat mașina și as vrea sã știu dacã se pot omologa direct acolo la RAR sau trebuie sã-mi iau jante pe 15

Acum nu-l mai iei, cel puțin la Grivița nu pentru cã a plecat bãiatu'...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR