Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • Barbarul

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Mures
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Feb 2016

  • Mesaj Privat
Salutare
Nu am mai scris de mult pe forum, deoarece nu am avut probleme cu Insignia mea.
Acuma insa observ ca dezaburirea pe luneta nu merge, merge doar cea din oglinzi.
Daca cineva poate sa ma ajute cu o descriere la cum se demonteaza ornamentele de plastic de pe haion, ca sa pot verifica firele si conexiunile de la grila de dezaburire de pe luneta, i-as ramane indatorat.
Nu vreau sa trag de plasticaraiele alea, ca sa nu rup ceva.
Multumesc in avans.


MODEL: Insignia 2011
MOTOR: A20DTH
  • Barbarul

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Mures
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Feb 2016

  • Mesaj Privat
Salutare din nou.
Plasticaraia scoasa....de mare ajutor un clip pe youtube: http://www.youtube.com/watch?v=d9WZLjMjSi4.
La prima vedere am gasit o singura piesa parlita, insa surpriza: piesa este un amplificator de antena (cod 13293348).
Acuma daca ma poate lamuri cineva ce legatura este intre un amplif de antena si dezaburire luneta, i-as ramane indatorat.
Am comandat piesa. O mica descriere: are o intrare si o iesire...ce ma mira e faptul ca firele sunt destul de groase pentru o chestie de marit semnalul radio.
O alta ciudatenie: radioul merge perfect pe toate posturile, la fel si navigatia nu are probleme.
Ceva lamuriri?
  • Barbarul

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Mures
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Feb 2016

  • Mesaj Privat
Rezolvat.
Aia era problema. Schimbat ampliful de antena si dezaburirea merge. Am impresia ca grila de dezaburire este si antena.
Alta explicatie nu pot avea. Mentionez ca pe grila sunt legate 3 astfel de amplificatoare in locuri diferite.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR