Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • AMunteanu755

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Vectra 1999 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Aug 2019

  • Mesaj Privat
Buna seara!Iarasi revin cu probleme in legatura cu motorul..Asta vara am schimbat motorul..Totul bine si frumos pana la un anumit punct de vedere..Masina nici nu se tura nici nu tragea..Am cerut unui prieten un Debitmetru de aer si mi-a dat..Dupa miraculos masina parca era alta..Dupa cam 1 luna am schimbat oringurile la injectoare..Prindea aer si la rece dadeam la automat de ii sareau capacele..Caz rezolvat si cu oringurile..Dupa, 2 saptamani nu am mai avut treaba cu masina, de tras tragea,acum iarasi nu mai trage..Am verificat furtunasele la electrovalve(ala drept de la turbo si furtunasul ce vine de la EGR la electrovalva) nu aveau nimic erau super ok..Ceea ce vad este faptul ca furtunul ce iese de la EGR ce se duce la Intercooler nu se umfla asa tare..Doar un pic se umfla..Eu am zis ca este de vina EGR-ul si trebuie schimbat.. Ce ziceti ar mai fii alta cauza? As ramane recunoscator daca as rezolva si acest caz..La deal cand urc cu masina accelerata la maxim scade viteza in loc sa urce(treapta inferioara) fapt ca nu trage mai deloc..O seara buna!


MODEL: Vectra 1999
MOTOR: Y20DTH
  • AMunteanu755

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Vectra 1999 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Aug 2019

  • Mesaj Privat
Aa..si mi-am adus aminte de un fapt...Masina cand intra in limp mode(regim de avarie)<momentul cand am schimbat motorul..iese singura sau trebuie bagata pe ECU?
O seara frumoasa!
  • AMunteanu755

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Vectra 1999 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Aug 2019

  • Mesaj Privat
Caz rezolvat Very Happy
Am schimbat toate electrovalvele și s-a rezolvat problema! Seara faina! Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR