Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • iuli_md

  • Mesaje scrise: 70
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2007 z1.6xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Mai vin la voi cu o nelamurire,cei drept cam in scurt timp,dar ma bazez pe voi si am sigurantza ca toti vrem sa ne ajutam intre noi.Acum 2-3 luni am schimbat amortizoarele fata-spate,cu KAYABA gaz-ulei..Totul ok,pe langa faptul ca sunt un pic cam rigide se vede o mare imbunatatire in curbe ,frane!!DAR,tot troncane cand iau cate o groapa,o troncaneala infundata,am zis ca poate mai dispar daca fac cativa km cu masina ,nimic...Azi am ridicat capota si am facut cateva poze,si vreau sa va rog sa-mi spuneti daca distanta dintrea cauciucul ala (nu stiu cum se cheama) si oala amortizorului e normala?asa trebuie sa fie?
Skip ads

  • cristyliviu

  • Mesaje scrise: 1,060
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 y1.7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Da colegu! Asa tre sa fie, mai ales acum cand is noi! Mai tarziu cand se inmoaie telescoapele o sa inceapa sa dispara distanta aia! Eu am schimbat anu trecut tot pe fata, si tot asa aveam un zgomot, mai mult pe dreapta ( mai multe gauri pe dreapta Smile)) si mai ales cand era frig, ei bine anu asta nu se mai aude nimic! Zgomotul cel mai probabil de la flanse!
  • gabysssu

  • Mesaje scrise: 114
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2007 z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2011

  • Mesaj Privat
ia si te uita la bielete antiruliu.cum a spus si cristi e o distanta normala.daca ai fi pus suspensie sport ar fi fost nevoie de o flansa pt ca la denivelari ar fi batut in oala. daca ai bieltele prea uzate sau una din ele smulse amortizorul nu mai sta bine fixat si in denivelari provoaca in oala un sunet infundat
  • jambonel

  • Mesaje scrise: 82
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Astra 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Aug 2011

  • Mesaj Privat
Da iti bate numa fata?Daca iti bate si pe spate sigur is bucsele de la punte.
Skip ads

  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
ai schimbat si rulmenti si flanse si toate celelalte componente?
  • IRO4489

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2019

  • Mesaj Privat
Salut. Am si eu o problema. Am schimbat toate cele 4 amortizoare dar in denivelari sau in gropi mi se aude un zgomot infundat pe spate, REPET, PE SPATE. Nu am vazut sa aive flanse pe spate. De la ce poate sa fie? Opel Astra G CC 1.6 8 v 2003. Multumesc
  • Dan02

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Moldova
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2016

  • Mesaj Privat
Salut! Si eu am schimbat telescoapele (sachs) si m-am ales cu o troncaneala pe spate foarte enervanta. Mecanicii pe care i-am consultat mi-au zis ca ele sunt de vina. Goleste portbagajul, verifica haionul, bucsele punte. Daca-s in regula, atunci telescoapele-s de vina.....
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR