Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina
  • Geoca

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2018

  • Mesaj Privat
Salutare,

De ceva timp ma confrunt cu urmãtoarea problema: la cald, la relanti, dacã accelerez mașina și iau piciorul de pe pedala de acceleratie se aude un zgomot la eșapament, parca trage aer fals pe undeva. Puteți vedea foarte clar in urmãtoarea filmare:

https://youtube.com/watch?v=LNpNTBvYO8U

Am fost cu ea la reprezentata in graba acum câteva sãptãmâni ca urma sa fac niște drumuri lungi și bãieții se acolo au fãcut niște verificãri rapide și au zis cã nu are nimic, dar nu știu dacã au replicat problema fãcându-le cum le-am spus ( la foaia de service le-am explicat cum sa replica problema și a trebuit sa plec la munca, nu am putut sa stau dupã ea).

Ce credeți ca e, ca la rece nu face.


MODEL: Astra 2018
MOTOR: 1.4 B14NET 140cp
  • a.coronovschi

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Moldova
  • Masina: Meriva 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2019

  • Mesaj Privat
Presupun, cã atunci când se ia piciorul de pe pedala de accelerație, în tactul evacuare apare efectul de vid, deoarece clapeta de eccelerație este închisã. În rezultat, parțial, gazele din țeva de eșapament își schimbã direcția. Bolboroseala se aude de la condensul din țeavã.
Presupunerea mea se poate verifica astupând cu mâna țeava de ețapament. În acest caz nu ar trebui sã simțim presiunea gazelor.
Cu respect
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR