Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • PDenis

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Vectra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Nov 2019

  • Mesaj Privat
Salut colegi. Am o problema cu un vectra b 1996. Nu cred ca trebuie sa specific si motorizarea, avand in vedere ca problema este una electronica. Problema este urmatoarea. Recent am schimbat becul de iluminare din portbagaj. In timp ce il schimbam, am facut un scurt circuit(nu stiu cum am reusit avand in vedere distanta dintre bornele de alimentare). In fine, scurtul a avut ca efect arderea sigurantei, pe care am schimbat o mai apoi. Problemele de fapt abia acum incepeau. Dupa asta, de fiecare data cand scot cheia din contact, se taie automat toate alimentarile 12v+ permanent. Se taie alimentarea de la lumina portbagajului, a plafonierei, a radioului, si se reseteaza trip ul de la kilometraj. Pe scurt, cand scot cheia din contact e ca si cum as scoate bornele bateriei, problema rezolvandu se atunci cand bag cheia in contact. Stie cineva vreo rezolvare sau are vreo idee despre cum as putea rezolva? Multumesc.


MODEL: Opel Vectra B
MOTOR: 1.6 i 55 kw 75 cp
  • gabimilo1

  • Mesaje scrise: 2,268
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Zafira 2002 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2010

  • Mesaj Privat
salut,

ce numar are siguranta pe care ai schimbat-o?

e posibil sa se mai fi ars inca o siguranta in afara de cea schimbata de tine, verifica bine tabloul de la sofer.

in afara de acesta mai ai un tablou cu sigurante la motor, acolo cred ca ai ars siguranta Fv 3 de 60 A.
  • PDenis

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Vectra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Nov 2019

  • Mesaj Privat
Am rezolvat. era o siguranta de langa cea schimbata de mine. Siguranta schimbata a fost 21, si problema am rezolvat o schimband siguranta nr 22 (galbena de 20A). Multumesc enorm!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR