Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra K
  • maryus75

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Germania
  • Masina: Astra 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Apr 2018

  • Mesaj Privat
Buna,la opelul meu astra k 1.0 ecotec 105 hp,din 2018 si cu 15.000 km la bord am observat o chestie ciudata,cateodata relantiul sta la 750,iar cateodata ,chiar daca motorul e cald si clima oprita sta la 1000.Mi se pare ciudat,asa e normal?Nu imi dau seama care sa fie cauza pt. care total aleatoriu cateodata sta asa turata.Mentionez ca start/stopul functioneaza,indiferent daca sunt 750 turatii/min sau 1000.Totodata are un vibrat foarte usor,ar trebui sa ma ingrijoreze?Masina are inca garantie de fabrica,la tester nu da nici o eroare


MODEL: Astra 2018
  • neluboros

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2012

  • Mesaj Privat
Salut. Posibil electrovalva (o chestie mica pe returul de benzina) sau cum se numeste (nu sunt prea tehnic in domeniu) si eu am inlocuit-o pe garantie. Nu prea e fiabila nici noua piesa inlocuita. Eu am doar mici oscilatii, in rest nici o treaba cu ea, merge ca unsa din 2017.O zi buna si La Multi Ani!
  • maryus75

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Germania
  • Masina: Astra 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Apr 2018

  • Mesaj Privat
Am sa verific,mersi de pont.An nou fericit!
  • Teitei

  • Mesaje scrise: 133
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2018

  • Mesaj Privat
Eu am problema asta de cand am luat masina, 0km...Nimeni nu a reusit sa-i dea de capat si m-am resemnat in ideea ca nu avea nicio alta problema. Explicatia cea mai digerabila pe care am gasit-o este ca la relanti ecu regleaza constant aprinderea, pentru eficienta de combustibil. Daca in accelerare avea intreruperi, atunci chiar e o problema.
Pe de alta parte, ar fi bine sa ne zica @neluboros cum se numeste piesa respectiva.
  • maryus75

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Germania
  • Masina: Astra 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Apr 2018

  • Mesaj Privat
Eu m-am linistit dupa ce am fost la 3 reprezentante Opel si toate mi-au zis la motorul asta in 3 cilindri asa e normal.In rest,nu am nici cea mai mica problema cu masina,ruleaza impecabil.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra K

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR