Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • ryady

  • Mesaje scrise: 61
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Doar 1.7 se mai fabrica ?

Astept si parerile celor care si-au cumparat de curand ...
Skip ads

  • sanjuro

  • Mesaje scrise: 106
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Eu am 1,7 si ma gandesc ca este prea mult ptr nevoile familiei mele, si cu ceva de 1,3 imi faceam aceeasi treaba cu succes.
Dintre cele doua, as alege totusi 1,7; impozite, taxe, asigurari mai mici,consum mai redus, si parca nici asa de multe probleme ca la cele de 2000.
Depinde din ce an este masina, si de cum a fost folosita, probleme vor apare oricum, mai mari sau mai mici, depinde si de cat de mult iti place sa te implici in intretinerea masinii tale, sau de cati bani vei dispune sa platesti un mecanic bun sa o faca.
  • ryady

  • Mesaje scrise: 61
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Am deja un Opel Astra G din 2001 1.7 TDI Y17DT
Nu pot sa spun ca nu sunt multumit de ea, dar ma gandesc la una noua,
Am intrat pe site la Opel, 13.470 cu echipare standard,
Daca m-am pus sa calculez toate optionalele ma ajunte la 16.100, cam mult, si una cheala nu ma incanta deloc...m-am invatat cu optionalele,
Sa optez mai bine pentru o Vectra ? Second ? Razz
  • Y-GreK

  • Mesaje scrise: 1,280
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2007

  • Mesaj Privat
ryady a scris:Am deja un Opel Astra G din 2001 1.7 TDI Y17DT
Nu pot sa spun ca nu sunt multumit de ea, dar ma gandesc la una noua,
Am intrat pe site la Opel, 13.470 cu echipare standard,
Daca m-am pus sa calculez toate optionalele ma ajunte la 16.100, cam mult, si una cheala nu ma incanta deloc...m-am invatat cu optionalele,
Sa optez mai bine pentru o Vectra ? Second ? Razz


Ai o Astra G si vrei tot G,dar noua?Hmm
De ce nu optezi pentru un H?Sau la asta te referi la ceea ce ai scris mai sus?
Skip ads

  • ryady

  • Mesaje scrise: 61
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Ma gandeam tot la un G dar sa fie nou, acuma ca am consultat situ, mi-am cam pierdut din "avant"
G-ul i-mi place mai mult decat H ....
  • Y-GreK

  • Mesaje scrise: 1,280
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Sincer,sa vinzi o masina si sa-ti iei una tot la fel,nu prea ar avea rost.Si eu ma gandeam sa o dau pe a mea pentru o Vectra C sau H caravan,dar apoi m-am gandit,ca totusi,masina se devalorizeaza,si daca o vand pe a mea,trebuie sa mai pun inca pe atat ca sa iau una noua!Si dotari cam putine la banii aceia totusi,si eu sunt obisnuit cu multe optionale,telefon incorporat,recaro,etc etc.Si in plus,ce face G'ul nou fata de G'ul care-l detii acum?Singurul avantaj,ar fi ca e noua,dar cu diferenta de bani,dintre a ta si un G nou,ti-ai putea lua o Corsa sh,si atunci e altceva,imparti nr. de kilometri la 2 masini!
  • Operabilus

  • Mesaje scrise: 786
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Astra Classic II are aceeasi tehnologie cu Astra G-urile pe care le avem multi, sunt asamblate mai prost (m-am uitat la niste modele in reprezentanta), nu se mai echipeaza cu motoare pe motorina, si costa dublu. Shocked
  • Y-GreK

  • Mesaje scrise: 1,280
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Operabilus a scris:Astra Classic II are aceeasi tehnologie cu Astra G-urile pe care le avem multi, sunt asamblate mai prost (m-am uitat la niste modele in reprezentanta), nu se mai echipeaza cu motoare pe motorina, si costa dublu. Shocked


Da,intr-adevar,dar ati observat ca G'urile fabricate in Polonia nu au la fel de multe optionale ca Astrele fabricate pana in 2004 in Germania?
  • simona

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie:
  • Masina: Astra Z17TL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2007

  • Mesaj Privat
prietenul meu si-a luat astra classic diesel 1.7, combi , 5 usi, an fabricatie 2008 si a dat pe ea 15.000 cu tot cu dotari in plus.Masina standard era 13.000 euro.
  • CATA26BCN

  • Mesaje scrise: 680
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2007

  • Mesaj Privat
cine vrea sa isi ia masina,sa se uite dupa benzina in locul CDTI-urilor...dupa 40.000km o sa incepi sa te uiti dupa injectoare si pompe de inalta presiune,iar un injector e in jur de 20mil BUCATA,iar de reparat nu am auzit pina acum.CDTI-urile sint prea pretentioase pentru motorina noastra.asta e tara noastra.nu spun ca benzina e mai buna,dar nu am vazut atitea probleme la brnzina cit la CDTI-uri,DTI-urile sint mult mai bune pentru motorina noastra.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR