Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • andrei0481

  • Mesaje scrise: 126
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Ziua buna, dragi colegi de forum!
Se pare ca a venit vremea sa anulez filtul de particule, asa ca pun o intrebare aici, la colegii care au facut asta deja- Voi avea probleme la ITP?
Voi cei ce il aveti anulat, cand ati fost la ITP, cum a fost? apar probleme la masurarea gazelor? Orice detaliu este binevenit.
Mentionez ca operatiunea as vrea sa o fac la EDS, la colegul nostru Maiandrei, Totusi, daca aveti alte sugestii...le primesc cu drag.


MODEL: Astra 2011
MOTOR: a17dtr
Skip ads

  • epidaurus

  • Mesaje scrise: 262
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2018 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2018

  • Mesaj Privat
Se poate face. Chiar si ITP-ul il treci daca il faci la service-urile de cartier. Problema este ca cei de la RAR si-au dat seama de aceste manevre si din ce se aude pe cai neoficiale vin cu niste modificari in legislatie. Service-urile care anuleaza, modifica softul , fac ITP-ul la masini fara dpf etc le ridica dreptul de a mai face inspectii tehnice si nu numai.
  • deleted-30842

  • Mesaje scrise: 1,418
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Sunt filtre noi la pana in 400€ , nu e mai bine asa , decat sa il anulezi , ca si asa dai vreo 300€ la anulat fizic si soft , mai bine nou , ramane E5 , nu o degradezi la E4 si nici nu te injura nimeni ca umblii cu fumul dupa tine .Poti lua in calcul si varianta asta , sau curata filtrul tau .
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,538
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Operațiunea e ilegala.. Nu cred ca se mai baga Maiandrei dupã ce ai fãcut public pe forum numele lui și al servicelui.. 😁 😁
Skip ads

  • mecaNIK

  • Mesaje scrise: 2,204
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Insignia 2010 confidential
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Daca cineva isi inchipuie ca filtru de particule opreste fumul de-l tai cu cutitu se inseala , in alta ordine.de.idei pentru ecologisti sa tina seama ca inventia asta mareste consumul cu pana la 1 l / 100 km , si daca aduni cat inseamna pe toata durata de viata a autoturismului iti dai seama ce idee geniala a fost.
Pe mine sincer ma.streseaza zgomotul de tigaie in.evacuare si atat,nu confundati problemele datorate motorului,sistemului de injectie etc ,cu cea mai.proasta idee avuta de inginerii auto ,dupa inventarea volantei masa dubla. ...
  • deleted-30842

  • Mesaje scrise: 1,418
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2009

  • Mesaj Privat
E adevarat ca nu opreste fumul , dar cand motorul nu e in mintile lui , a mea nu scoate fum , dar dpf-ul eu zic ca i-si face treaba atata timp cat se infunda inseamna caretine ce trebuie sa retina , asa ca asta e cand le-am cumparat , ne-am asumat riscul asta , iar cui nu ii convine sa se duca sa sr certe cu cei care le-au inventat si cu cei care nu vor sa le anulam , sau sa o vanda si sa i-si ia una fara dpf si volanta cu masa dubla , sau sa le anuleze , fiecare face cum crede, eu unul nu modific nimic, atata timp cat o mai tin , prefer sa stau linistit la volanul ei .
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR