Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • Beatrice Mihaela

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2018

  • Mesaj Privat
Buna tuturor. Am o mica (mare) problema cu masina mea , un opel astra g 1.6 16 v . La relantiu , acul de la turometru nu are un punct fix de a sta , oscileaza , cand in sus, cand in jos . Una din bujii sustrage ulei , de fiecare data cand o desfac e plina de ulei . In mers masina merge smucit , uneori ii taie acceleratia, nu se accelereaza iar turometrul scade uneori oprindu'se motorul . Am curãtat clapeta de acceleratie , am fost la un tester , am avut 4 erori , am dus'o la diferiti mecanici , niciunul nu a stiut ce are . Nu stiu ce sa ii fac . Daca ma puteti ajuta , ar fi bine . Multumesc .
Skip ads

  • AndreiFanOpel

  • Mesaje scrise: 525
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Zafira 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2015

  • Mesaj Privat
Bunã seara și bun venit pe forum!

Pentru început acele 4 erori ar fi bine venite dacã ați fi drãguțã sã ni le spuneți.
  • Beatrice Mihaela

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2018

  • Mesaj Privat
Hmm , sincer , nu stiu Sad .. stiu doar ca au fost 4 .
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,451
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Here we go again...
Skip ads

  • Beatrice Mihaela

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2018

  • Mesaj Privat
Heii .Am.un opel astra g 1.6 16 v , care imi da batai de cap , nu se accelereaza, merge smucit , turometrul oscileaza , nu sta la relanti , una din bujii sustrage ulei , am fost la mecanic , le'am schimbat , am curãțat clapeta de accleratie din nou , am fost la tester de cateva ori , nimeni nu stie ce poate sa aiba masina . Un mecanic mi'a spus ca pot sa o resoftez . Am fost din nou la tester cu masina si de data asta am avut urmãtoarele erori : p0135 si p1405 . Am dus masina la un alt service , niciun mecanic nu se bagã sa imi resofteze masina , cei de la servici mi'au scos mufa de la EGR pentru ca e blocata pe inchis . Dimineata si seara când e rãcoare masina merge ca unsa , iar cand e cald intrerupe , tot nu sta la relanti , tot nu se accelereaza , turometrul scade si mi se opreste motorul in mers . Nu stiu ce sa ii mai fac . Helllpppp 🙈
  • AStefan917

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jan 2020

  • Mesaj Privat
Beatrice ai mai aflat ce are masina.Eu am aceiasi problema..
  • GDumitrascu

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2020

  • Mesaj Privat
buna seara am si eu o problema cu masina cand pun picioru pe acceleratie imi da odata in nas si dupa acea se tureaza bn ma poate ajuta cnv
  • barbalbastra

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2002 Y7DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Feb 2020

  • Mesaj Privat
S-ar putea sa fie calculatorul de bord. Eu tot asa am patit in urma cu vreo 5-6 ani.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR