Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra K
  • mariocb

  • Mesaje scrise: 1,054
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2016 1,4 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2016

  • Mesaj Privat
FYRE_WALL a scris:
EIulianNicolae a scris:la fel mi sa intamplat si mie, si m am dus la radacini vitan au pus testerul si normal nici o erooare. Au dat vina la fel pe vremea de afara. Partea proasta este ca si stopurile mi sau aburit si la fel o dau degard ca este un fenomen normal


Salut. In manualul de utilizare specifica ca se pot aburi temporar. Trebuie spalata cu grija , cu jetul in zona stopurilor.

Daca sunt doar aburite si isi revin , nu e nicio problema.....daca , insa, e condens , atunci necesita schimbare pe garantie ( la K am schimbat pe garantie farul din dreapta si stopul de la hainon, iar la un citroen , de curand ,tot pe garantie , "tripla" de pe partea stanga ) .
Skip ads

  • AButa825

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2020

  • Mesaj Privat
Salut!Am aceiași problema si eu si la service dau vina pe vreme.Nu stiu ce sa mai fac fiindca faza lunga automata functioneaza cand si cand.Ati gasit rezolvare?Multumesc!
  • mariocb

  • Mesaje scrise: 1,054
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2016 1,4 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2016

  • Mesaj Privat
Da, se schimba carcasa camerei cu una cu burete de izolare.
  • AButa825

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2020

  • Mesaj Privat
Am fost la service si au spus cã nu au idee de asa ceva.Reprezentanta Opel in Germania.Doar ce a iesit din garantie.😥😥😥
Skip ads

  • AButa825

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2020

  • Mesaj Privat
Am fost la service si au spus cã nu au idee de asa ceva.Reprezentanta Opel in Germania.Doar ce a iesit din garantie.😥😥😥
  • mariocb

  • Mesaje scrise: 1,054
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2016 1,4 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2016

  • Mesaj Privat
AButa825 a scris:Am fost la service si au spus cã nu au idee de asa ceva.Reprezentanta Opel in Germania.Doar ce a iesit din garantie.😥😥😥

Aia din foto nu e camera ( e mai sus), e senzorul de lumina si ploaie , si e normal sa fie asa ! Carcasa cu imbunatatiri
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra K

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR