Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra K
  • moulon

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2016
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2013

  • Mesaj Privat
Am ajuns cu masina la 110.000 km.
De curand am schimbat cate ceva la ea, dar mai am, dupa cum au spus cei de la service.
1. Rulmenti fata
2. Bucse brate fata, parte spate (asa au zis ei, eu nu ma pricep)
Total cu manopera + geometrie roti =2200 lei
Mai am de schimbat la urmatoarea revizie suportii de motor, care sunt tasati si induc vibratii destul de urate, mai ales la acceleratie.
Ar mai fi un defect, capul de planetara, care la cursa maxima a volanului la stanga produce un pacanit, ce e drept destul de finut deocamdata (daca eliberez putin volanul dispare). Partea proasta e ca trebuie schimbata toata planetara, vine numai pe original si mi s-a spus ca face numai vreo 1700 de lei, fara manopera.
La ce m-as mai putea astepta in continuare, dupa cunostintele voastre?
Si bineinteles am uitat de blocarea la podea de cateva ori a pedalei de ambreiaj, care isi revine daca o salti cu piciorul. Asta banuiesc ca intra la acea rechemare pentru modelul meu. O sa sun la reprezentanta sa vorbesc cu ei, deoarece etapa 1 de la rechemare am trecut-o.

MODEL: Astra K Sports Tourer + 2016
MOTOR: 1,6 CDTI 136CP
  • CC2231

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2016 B16DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Feb 2020

  • Mesaj Privat
Ai avut cam multe probleme cu masina. Ori s-a circulat cu ea pe drumuri f proaste , ori as zice ca astea sunt probleme care teoretic ar trebui sa apara dupa 300k km .
  • MCatalin491

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2019

  • Mesaj Privat
deacord cu problemele.. cam multe

Eu pana la 130k nu am schimbat decat filtrele uleiul si mici lucruri.. normale la reviziile anuale
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra K

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR