Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra K
  • adramarvis

  • Mesaje scrise: 85
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Buna seara. In urma vizitei contului meu MYOPEL, sa spunem intamplator , am constatat ca exista o campanie de rechemare in service, dictata de producator. Am sunat, am fost si la dealer, si au zis asa, va chemam noi si stiti , ati mai fost la o campanie in a 12-a 2018 cu verificarea Touchscreenului. Nici vorba, nu a existat asa ceva si au zis ca nu a afost nevoie. Acum ma programeaza sa scimbe ceva rulment de presiune si lichidul din sistemul de franare ca asa a zis OPEL. Nu stiu ce sa cred daca nu intram pe MYOPEL ,recea ca prima.Masina nu are nici o problema sesizabila sau afisata in bord. Ce parere aveti. Multumesc.


MODEL: Astra k
MOTOR: B16DTH
Skip ads

  • adramarvis

  • Mesaje scrise: 85
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Sep 2009

  • Mesaj Privat
In MYOPEL nu gaseti nimic consistent, vis a vis de verificarile efectuate masinii.
  • mariocb

  • Mesaje scrise: 1,054
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2016 1,4 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2016

  • Mesaj Privat
adramarvis a scris:Buna seara. In urma vizitei contului meu MYOPEL, sa spunem intamplator , am constatat ca exista o campanie de rechemare in service, dictata de producator. Am sunat, am fost si la dealer, si au zis asa, va chemam noi si stiti , ati mai fost la o campanie in a 12-a 2018 cu verificarea Touchscreenului. Nici vorba, nu a existat asa ceva si au zis ca nu a afost nevoie. Acum ma programeaza sa scimbe ceva rulment de presiune si lichidul din sistemul de franare ca asa a zis OPEL. Nu stiu ce sa cred daca nu intram pe MYOPEL ,recea ca prima.Masina nu are nici o problema sesizabila sau afisata in bord. Ce parere aveti. Multumesc.


MODEL: Astra k
MOTOR: B16DTH

Campania asta pentru diesel e demult...vezi ca e deschis si un topic pentru recall-ul asta. https://www.clubopel.com/viewtopic.php?
t=153925
Verifica lista din link si vezi daca te regasesti : http://www.anpc.gov.ro/gale.../Opel_Astra_K.pdf


Ultima modificare facuta de mariocb la Vin 30 Aug, 2019 8:45 pm, modificat de 2 ori in total
  • adramarvis

  • Mesaje scrise: 85
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Multumesc " mariocb", Exact ce spuneam, lipsa comunicarii ca merge si asa, noroc cu MYOpel. O seara perfecta !
Skip ads

  • Ploesteanu iuli

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra D14xfl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Aug 2019

  • Mesaj Privat
În urma verificarii contului MyOpel, am constatat cã trebuie sa mã prezint in service cu auto Opel astra k 2019 1.4,125CP. Am fost programat pentru 10.02.ac, pentru verificarea senzor directie. A-ti întâmpinat prlbleme asemãnãtoare? O seara buna.
  • litian28

  • Mesaje scrise: 213
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Astra 2019 B14XFL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Ploesteanu Iuli te rugam sa ne tii si pe noi la curent cu aceasta campanie de rechemare.Personal se poate sa fiu si eu vizat de ea.Numai bine si multi km fara peripetii!
  • Ploesteanu iuli

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra D14xfl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Aug 2019

  • Mesaj Privat
Autoturismul l-am cumpãrat de la RADACINI Constanța la data de 21.08.2019.Pe data de 10.02.ac conform planificarii am mers la reprezentantã unde am lasat masina pentru verificarea senzor directie. Toatã operatia a durat 0,40h, conform specificatiei din Caietul de service și garantie. Mi-au spus cã auto este ok. Campanie rechemare 19-R-101.
  • litian28

  • Mesaje scrise: 213
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Astra 2019 B14XFL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Rugaminte pentru un coleg care are cont pe myopel!
Poate pune cineva cateva poze cu ce ii arata in cont deoarece mie imi apar niste aberatii dupa prima prezentare la garantie?!Multumesc anticipat!
  • adramarvis

  • Mesaje scrise: 85
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Buna dimineata.
In contextul topingului postez urmatoarea chestiune. Am fost chemat la service pentru o campanie de rechemare ieri 08.11.2021. Am un Astra K diesel 1.6 model 2018. La service am intrebat ce cuprinde rechemarea . Raspuns: o verificare a instalatiei electric care a durat 2 ore. Am privit un pic prin fereastra pentru clienti si am vazut ca era un laptop cuplat la priza de date a masinii si cam atat. Stie cineva ce a cuprins aceasta campanie.
Multumesc.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra K

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR