Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • figo84

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jul 2009

  • Mesaj Privat
problema cu oringurile de cele mai multe ori este la astra g eu am bectra b Sad
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
stiu ca la Astra G este mai des intalnita dar eu zic sa verifici si la tine ca poate ai o surpriza...
  • figo84

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jul 2009

  • Mesaj Privat
iti dai seama ca asa o sa incep,dar cum ajung la ele? trebuie sa desfac tot bordu sau doar partea de jos cu scrumiera si coloana frana de mana etc
  • IPitigoi

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Oct 2019

  • Mesaj Privat
Salutare! Am si eu o problema cu caloriferul de caldura la un opel vectra c 2.0 dti, vreau sa il schimb si nu stiu daca trebuie sa dau tot bordul jos sau doar consola centrala si plasticele laterale, un mecanic mi.a zis ca trebuie tot bordul dat afara. Exista vreo solutie sa il schimb fara a demonta tot bordul?
Multumesc anticipat!
Astept raspunsuri...
  • IPitigoi

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Oct 2019

  • Mesaj Privat
Salutare! Am si eu nevoie de ajutorul vostru, am un Opel Vectra C 2.0 dti , trebuie sa schimb caloriferul de caldura, am tot intrebat n prieteni cum se demonteaza si cat de greu este? dar nu am niciun raspuns concret.
Trebuie demontat tot bordul sau doar consola centrala dintre scaune plus lateralele de la pasager si sofer?
Un mecanic mi-a zis ca trebuie demontat bordul si ca ma costa vreo 6 milioane doar manopera, eu cred ca este o inselatorie din partea lui si doar vrea sa ma faca de bani, am cumparat caloriferul si am dat 200 lei iar manopera triplu pretului si nu prea ma incanta. Daca a schimbat cineva caloriferul din habitaclu la aceeasi masina, va rog dati_mi si mie niste sfaturi. Duminica vrea sa ma apuc de ea acasa, nu pot da o suma asa mare, alti schimba motoare la masini de bani astia.
Multumesc!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR