Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Laur R.

  • Mesaje scrise: 297
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Luand in calcul ''minunatiile'' care se petrec in tara asta, am inceput sa ma gandesc foarte serios la a incerca si varianta cu plecatul in strainatate.

Stiu ca nu e totul chiar roz insa cunosc destule persoane care au incercat si au reusit sa-si faca un trai decent in alte tari mai dezvoltate, si o duc bine mersi in continuare. Ba mai mult, o diploma de absolvire a facultatii poate ajuta si mai mult, spre deosebire de Romania unde se cere experienta (nu stiu cum poti avea experienta din moment ce doar ai absolvit facultatea Question ), dar in fine.

Voi ce parere aveti?
Skip ads

  • valy cu manta

  • Mesaje scrise: 223
  • Locatie: Braila
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2009

  • Mesaj Privat
si eu as pleca dar mai intai sa dau de permis pentru toate categorile...
  • CORBU

  • Mesaje scrise: 1,670
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Zafira Tourer 2015 b16dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Dec 2006

  • Mesaj Privat
este bine de plecat atat cat pleci la sigur chit ca pleci pentru inceput la munca de jos.. usor usor incepi sa cunosti lume sa te aprecieze si te faci auzit iar atunci scoti asul din maneca..gen diploma facultate , si poti reusi sa gasesti ceva pe meseria care iti place. inceputul este putin mai greu. Un mic pont....am vazut destui romani care se credeau superiori din prima si faceau gargara fara de straini....niciodata nu se alegeau cu nimic.,,,,cel mai bine este sa lasi pentru inceput capu jos si treaba multa chiar si in plus. numai bine
  • rastafarianul

  • Mesaje scrise: 513
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Si pe mine ma cam "bantuie" gandul asta, dar sunt cateva locuri unde as pleca , in ordinea preferintelor: Australia, Noua Zeelanda si Canada. De un an culeg informatii legate de viata din cele trei locatii si modul de emigrare , cat si de sansele reale de a ajunge intr-una din ele.
Skip ads

  • Laur R.

  • Mesaje scrise: 297
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Sunt de acord ca la inceput trebuie sa incepi cu munca de jos, intotdeauna inceputul e mai greu, insa daca esti cinstit si stii cum sa te comporti poti fi apreciat si iti poti face mai multe relatii. Bunul simt este mult mai dezvoltat in alte tari, din cate am auzit. Important este sa cunosti si limba cat de cat.

Eu unul optez pentru Germania, mi se pare o tara foarte ordonata. Rolling Eyes
  • RGheorghe890

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Feb 2020

  • Mesaj Privat
Buna seara,am locuit o perioada in Germania si as dorii sa stiu daca am de platit ceva catre vre-o institutie de acolo si nu stiu cum sa fac .Sa nu ma trezesc ca meg in Germania si ma leaga ca nu am platit ceva.Spe ex: AOK,Politie,Banca.....
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR