Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Opel vs ...
  • Acidutzu

  • Mesaje scrise: 365
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2004 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2015

  • Mesaj Privat
Buna ziua dragi colegi, sunt posesor de Opel Astra H Hatchback, motor benzina Z16XEP, 105CP, dar .... in viitorul apropiat (2...3 luni) vreau sa achizitionez o a doua masina si nu stiu la ce sa ma hotarasc dintre urmatoarele variante:
1. Opel Astra H Hatchback, motor benzina Z16XEP, 105CP, an cat mai bun, cu clima, etc (ceva in genul celei care o am acuma si pe care o pastrez);
2. Opel Tigra TwinTop, motor benzina 1.4L, 90CP, cu aer conditionat, interior echivalent Corsa C;
Aceasta va fi a doua masina in familie, o voi folosi doar eu pt a merge la servici, dus copilul la scoala, eventual cateva cumparaturi mici. Va fi folosita in totalitate pt mers prin oras (pt exterior ramane Astra H care deja o am).
Bugetul este de aprox 3.000 Eur
Eu as opta pt Tigra pt ca este mica, te strecori usor cu ea, consuma mai putin ca Astra H (SPER), gasesti mai usor loc de parcare, ma incadrez in buget, etc.
Pe de alta parte Astra H mi se pare mai sigura, interiorul este peste corsa C, eventual gasesc cu clima nu cu aer conditionat, daca una este in service in cealalta incapem toti trei (Tigra are doar 2 locuri), dar este posibil sa depaseasca bugetul.
Voi ce ati alege si de ce ? Astept sfaturile si parerile voastre si va multumesc anticipat.
  • Acidutzu

  • Mesaje scrise: 365
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2004 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2015

  • Mesaj Privat
Intrebarea ramane valabila doar ca momentan bugetul este "pe vine" ... adica o sa mai dureze ceva pana il obtin.
  • Acidutzu

  • Mesaje scrise: 365
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2004 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2015

  • Mesaj Privat
In sfarsit acum cateva zile am obtinut bugetul si .... l-am facut praf ! adica in urma "consiliului de familie" am hotarat sa ramanem momentan intr-o singura masina si sa ne indreptam atentia spre o masina noua din reprezentanta, cel mai probabil anul viitor prin programul rabla (daca va mai fi).
Multumesc tuturor celor care mi-au raspuns si mi-au dat sfaturi ! Shocked
Se poate inchide !
  • pantalon

  • Mesaje scrise: 652
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2015

  • Mesaj Privat
Mai bine-asa,decat sa iei o cocioaba in care sa bagi bani fara numar
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Opel vs ...

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR