Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Nu stiu cum se numeste exact sau vreun cod.
Povestea: acum 1-2-3 ani steateam in service pentru revizie(parca) unde era prezent un saab 9-5 sau 9-3 dar cu aceeasi motorizare, 1.9 16v de fiat ce avea in spatele motorului inspre peretele de foc o izolatie din burete. Ma gandesc ca aceeasi izolatie se potriveste si pe opel. Intrebarea mea este unde saracia o gasesc? Stiti vreun catalog pentru piese de saab gen EPS cum este la opel, sau cod?


MODEL: Astra 2005
MOTOR: z19dtj
Skip ads

  • taxi43edy

  • Mesaje scrise: 1,206
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2009

  • Mesaj Privat
https://saab.7zap.com/en/saa...-0/1030-0-0-0/#30
Joaca-te si tu pe acolo, poate gasesti ceea ce cauti.
Sper ca asta e?
https://www.esaabparts.com/saab/parts/5324058
  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Nu este din nefericire. Multam fain pentru link-uri, eu nu gasisem pe 7zap catalogul cand am cautat(mama ei de neatentie). Este ca o camasa ce merge pe spatele motorului si nu pe evacuare
  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,657
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Si pe tine te deranjeaza zgomotul motorului diesel din Astra H? Daca da, sa stii ca si eu sunt in aceiasi situatie... ma gandesc sa pun ceva cheder pe marginea din interior a aripilor fata, eventual ceva material fonoabsorbant in spatele capitonajului existent pe firewall + ceva material fonoabsorbant&ignifug direct sub capacul motor.

Dintre Vectra B, Astra G si Astra H toate cu motorul de ISUZU... d.p.m.d.v la Astra H se aude cel mai neplacut motorul in cabina. In rest nu se aude absolut nimic la a mea.
Skip ads

  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Nu ma deranjeaza zgomotul. Mie chiar imi place cum suna pisicuta de 1.9 comparativ cu 1.7 ce face ca un tractor, 1.9 as putea spune ca se bate pe acelasi loc cu motorizarile diesel de capacitate mare de la citroen in termeni de sunet motor si vibratii.
Mie imi trebuie buretele respectiv pentru incalzire mai rapida a a motorului pe timp de iarna Very Happy
  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
L-am vazut intr-un clip pe youtube. Momentan nu ii stiu codul si nici nu l-am vazut de vanzare pe internet

Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR