Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • prismatrade

  • Mesaje scrise: 38
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2016

  • Mesaj Privat
Salutare. Am observat ca unul dintre amortizoarele spate este curs si m am hotarat sa le schimb. Dupa ce am dat seria sasiu pe la diferite magazine mi s a spus ca am nevoie de telescoape pentru garda coborata. Deci nu flexride si nici normale... Stiti ceva de aceasta echipare ? Ziceau ca sunt doar pe original cam la 500 lei bucata si ca daca pun altceva nu primesc garantie si s ar putea ca masina sa fie putin ridicata de spate... Astept pareri


MODEL: Insignia 2011
MOTOR: A20DTH
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,536
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Eu..sunt pentru ecoflex. Au lungimea mai mica decat cele normale si mai mare decat cele sport. Am gasit la oferta cu 1000 lei cu tot cu flanse si teci de protectie. Eu il mai am pe cel necurs... daca te intereseaza...PM. Daca pui nou..ar trebui sa schimbi si flansele...Si trebuie originale. Cica au pus AM si aveau troncanit de la ele. La fel e important ca protectiile sa fie bune..mie de la ele mi s-a tras, s-au rupt si au cazut la baza telescopului; s-a depus nisip pe ax si a deteriorat garniturile in cca 1 an...si de acolo problema. Daca mergi mutl cu ele defcte, iti strica si anvelopele..o sa ai uzura neuniforma la ele.
  • Mylux

  • Mesaje scrise: 104
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Feb 2018

  • Mesaj Privat
Cunoaste cineva de unde se pot achizitiona la un pret bun amortizoare spate electrice IDS pentru echiparea flexride,dar sa fie noi ?
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,536
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Revizieshop, Autoa, Autoeco, Autokarma, pieseauto.ro...si mai sunt...cauta in cataloagele lor sau cere-le oferta ...cu seria de sasiu anexata. SI vezi care iti ofera cele mai bune conditii...Unele magazine au si service..desi e cam departe de tine. Cere oferta pe original si producator..si te hotarasti ...
  • Mylux

  • Mesaje scrise: 104
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Feb 2018

  • Mesaj Privat
Deocamdata revizieshop ofera cel mai bun pret si le au pe stoc,toti ceilalti enumerati le aduc doar pe comanda la preturi mult mai mari,ma gandeam ca poate a achizitionat cineva recent si cunoaste alte site-uri cu preturi bune,chiar si din afara tarii.
Mersi fain oricum.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR