Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • GFlorin

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Braila
  • Masina: Vectra 2007 z18xer
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2017

  • Mesaj Privat
Salut
Detin o astra j fara comenzi volan si as vrea sal schimb cu unul cu .
Ce implica aceasta modernizare si ce trebuie pt upgrade gen calculator alte cablaje fire etc


MODEL: Astra j 2014
MOTOR: 1.7 cdti
Skip ads

  • deleted-30842

  • Mesaje scrise: 1,418
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Pt. ce vrei volan cu comenzi pe el , navi .nu ai bluethoot pt. tel. nu ai , pilot automat nu ai , doar design ....Parerea mea e ca te costa mult modificarea si nu merita neavand optiunile pt. a monta un volan cu comenzi pe el , ai nevoie de multe plus cineva care stie ce face , tester pt. inperechere cu bcm-ul , instalatie electrica pt. comenzile volanului , modulele pe care nu le ai etc.
  • GFlorin

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Braila
  • Masina: Vectra 2007 z18xer
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2017

  • Mesaj Privat
Deci investitia prea mare
  • deleted-30842

  • Mesaje scrise: 1,418
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Exact , o poti vinde si lua una cu dotarile pe care le doresti , eu am varianta Cosmo full , semipiele , navigatie care nu o folosesc din cauza ca nu am harti , pt. ca este 2009 si nu s-au facut harti pt. modelul asta , decat prin 2011 cand a aparut alta navi. dvd800 ca a mea , dar cu harti in alt format si nu poti pune harti pe ele ,decat dupa dvd original care e foarte scump si in oras la mine nu are nimeni , trebuie sa merg la bucuresti , asa ca am renuntat.Folosesc telefonul pt. navigare.Singurul lucru ce imi place este sistemul pt telefon , bluethoot , este misto si iti acceseaza si agenda din telefon .Pilotul auto. il folosesc rar.
Skip ads

  • GFlorin

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Braila
  • Masina: Vectra 2007 z18xer
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2017

  • Mesaj Privat
Pilotul ar fi de ajutor ca folosesc la drum in rest par a fi mofturi cred navigatie bluetoth etc
  • deleted-30842

  • Mesaje scrise: 1,418
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Da , ca sa ai pilot iti trebuie volanul cu butoanele , cablajul lui cu circuitul de conectare intre volan si cablajul cu care sa ajungi la ecu , activare pilot din tester etc.
  • GFlorin

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Braila
  • Masina: Vectra 2007 z18xer
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2017

  • Mesaj Privat
Complicat atunci si bineinteles totul pana la bani.
Dar e posibil sa fie fire trase si apoi conversia volanului apoi activare cu testerul .
E modelul Sport tourer.
  • deleted-30842

  • Mesaje scrise: 1,418
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Nu prea cred ca este cablat de fabrica , daca nu a avut dotarea , dar nu stiu sigur , ex. am avut astra g 1,7 dti si ecu a avut in soft si pilot , dar nu era activ si nu era nici cablaj de la ecu la maneta de semnalizare si nici maneta semnalizare cu butoane pilot si am pus eu butoanele , cablajul de la maneta in mufa ecu si activat pilotul .Dar acolo a fost relativ usor la astra j nu cred ca este asa usor sa ii pui pilot .
  • Adrian-vali

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2011 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2020

  • Mesaj Privat
Cablajul este iti trebuie banda spirala din spatele volanului este 150 lei .....si cineva care stie mai departe sa rescrie bcm asta am facuto si eu casetofonul merge doar k nu merge pilotul k nu am gasit pe nimeni sa,mi rescrie bcm
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR