Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Tutoriale
  • CMihaila555

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2004 Z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Sep 2019

  • Mesaj Privat
Salut! Cum pot sa-mi dau seama dacã vasul de antigel are plutitor pentru senzorul de nivel? Menționez ca vasul are Locașul și mufa pentru senzor
  • CMihaila555

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2004 Z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Sep 2019

  • Mesaj Privat
Este cineva cu opcom sau tech 2 din Sibiu?
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,536
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Am eu opcom...pm. La unele vase s epoate observa inelul ala plutitor. Cel mai sigur, demontezi vasul si il intorci invers..se aude cazand inelul. Indiferent daca au sa nu plutitor, vasele au alveola aia in care se infige senzorul.
  • marka

  • Mesaje scrise: 122
  • Locatie: Olt
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2011

  • Mesaj Privat
Salut, ma intereseaza mult optiunea senzor de antigel avand in vedere ca astra h nu are ceas in bord pentru temperatura antigelului si poti oricand cala motorul. Bine, arata temperatura in meniul secret dar cine sta mereu cu displayul ocupat doar cu asta! Masina cand am cumparat-o imi arata mesaj cu "Washing water level" dar nu am dat mare importanta, am verificat si am vazut ca nu am senzor lichid parbriz si am zis ca fostul propietar a activat avertizarea aiurea. Acum ma gandesc de ce nu arata avertizare si de "coolant level" ? Am scormonit pe sub vas si am gasit mufa dar vasul nu are senzor deci daca mufa nu este in senzor de ce nu arata avertizarea?
An citit tot de aici si am vazut ca a mai fost cineva in aceeasi situatie ca mine cu mufa senzor antigel dar fara mufa lichid parbriz si a tras fir si senzor la lichid parbriz, a activat avertizarea dar tot nu arata la antigel insa nu a mai raspuns nici unul cu rezolvarea. Ce e de facut pana la urma?
  • CMihaila555

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2004 Z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Sep 2019

  • Mesaj Privat
Salutare! Mi-am activat check control pe la lichide si imi afiseaza doar avertizarea pentru lichid parbriz. Cea de antigel nu se afiseaza cu toate ca nu am niciun senzor, nici antigel, nici lichid de parbriz. Mentionez ca ativarea a fost facuta cu opcom v 1.99. Din ce am vazut mai sus opcom-ul nu programeazã corect check control-ul. Exista vreo posibilitate ca totusi sa reusec cu opcom sau trebuie facuta cu tech 2.
Skip ads

  1. Home
  2. Tutoriale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR