Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe
  • RLupu

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mar 2020

  • Mesaj Privat
Salut ! As dori sa stiu cum pot solicita de la RAR o expertiza la masina de catre un inginer autorizat dupa ce un service a lucrat la ea. Practic sa verifice ce s-a lucrat si sa constate daunele masinii avand in vedere ca masina nu functioneaza inca. Deasemenea as dori sa stiu daca se plateste aceasta expertiza facuta de catre domnul cu autorizatie Smile Multumesc in avans !
Skip ads

  • epidaurus

  • Mesaje scrise: 262
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2018 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2018

  • Mesaj Privat
Cel mai bine suni la RAR. Nu cred ca stie nimeni de aici cat costa daca fac astfel de operatiuni etc.
  • mecaNIK

  • Mesaje scrise: 2,204
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Insignia 2010 confidential
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2007

  • Mesaj Privat
La ce te referi cand spui sa verifice ce-au facut aia la.service,lucrari de tinichigerie ? vopsitorie? mecanica ? Ei pot doar sa verifice masina sa spuna.daca corespunde.dpdv tehnic, daca isi dau cu parerea in plus o.fac pe langa lege,mai exista Corpul expertilor tehnici de pe langa laboratoarele parchetului ,daca or mai.exista care erau singurii care dpdv legal faceau expertize pentru a fi folosite in justitie.
De obicei se incepe cu o sesizare argumentata corect la OPC,in functie de cat de departe se ajunge stii si cui sa te adresezi,eventual iti spun ei.
  • RLupu

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mar 2020

  • Mesaj Privat
@mecaNIK m-am documentat si am fost informat ca pot solicita un inginer RAR care poate face o expertiza la ceea ce au facut angajatii de la service mai exact mecanic vorbind. De aceea am dorit sa stiu daca se plateste expertiza facuta de catre inginerul RAR. Deasemenea stiu ca se va face si o expertiza in instanta daca vreau sa ii dau in judecata si nici aia nu stiu daca se plateste sau nu.
Skip ads

  • corsablue

  • Mesaje scrise: 2,470
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Corsa 2005 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Ambele le plãtește cel care solicitã, apoi în instanțã poți solicita și decontul experților, dacã câștigi procesul...
Consultã un avocat sau jurist dacã cunoști.
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,490
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
@corsablue are rãspunsul corect, vorba aia: cine comandã, plãtește.
Skip ads

  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR