Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel X
  3. Opel Grandland X
  • APetrescu430

  • Mesaje scrise: 88
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2020

  • Mesaj Privat
Dar nu e data de livrare, ci de intrare in productie . Livrarea e prin august.....daca si numai daca Smile))
Skip ads

  • JakeGD

  • Mesaje scrise: 599
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Grandland X 2020
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Pai cea de livrare e cam la o lunã dupã. Deci cam 29 August. Mama lor de nemți.
  • APetrescu430

  • Mesaje scrise: 88
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2020

  • Mesaj Privat
Maine merg la reprezentanta. Revin cu vesti
  • JakeGD

  • Mesaje scrise: 599
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Grandland X 2020
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Eu am vb despre avans. I-am întrebat dacã îl pot recupera in integralitatea sa.
Skip ads

  • pantalon

  • Mesaje scrise: 652
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2015

  • Mesaj Privat
Imi pare rau, oricum sa astepti in continuare e o mare prostie, ce raspuns v-au dat?
  • JakeGD

  • Mesaje scrise: 599
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Grandland X 2020
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Mi-au spus ca avand in vedere particularitatile masinii comandate nu se poate returna avansul si ca sa am rabdare ! Sincer, nu mai stiu ce sa fac. Sa ii dau in judecata este o chestie complicata pentru mine, mi-as pierde timpul desi sigur as castiga. Luna viitoare teoretic se fabrica si atunci voi sti sigur ce sa fac. Sincer sa fiu, mi-au oferit si o varianta din stoc dar nu are optiunile comandate de mine si pentru o luna in plus de asteptare, am hotarat cu sotia ca merita. Si sa fiu si mai sincer, m-am uitat pe site-urile concurentei si trebuie sa spun ca la aceste dotari, NU EXISTA ALTA CU ASEMENEA PRET ! Eu am prins si o reducere mare de 20% si am mai si negociat separat cu dealerul pentru inca un minus de 200 euro.
  • pantalon

  • Mesaje scrise: 652
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2015

  • Mesaj Privat
Esti sigur ca vine in august? Aici se poate folosi forta majora , deci returnarea avansului, chiar daca are pret si dotari f bune, eu de-al dreq as cere banii inapoi. Acum tu stii daca vrei sa astepti pana la pastele cailor.
  • JakeGD

  • Mesaje scrise: 599
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Grandland X 2020
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Ok, cer banii inapoi si apoi ce fac ?! Ma duc la concurenta, iau o masina mai scumpa si care sigur va veni nu mai devreme de 2 luni, pentru ca si aia probabil au probleme cu productia. Ti se pare un deal bun ? In cel mai rau caz, daca luna viitoare nu intra in fabricatie, ia una de pe stoc. Au una exact cum am comandat eu dar fara pachetul safety si fara pachetul keyless entry. Are in plus geamuri fumurii si roata de rezerva.
Skip ads

  • pantalon

  • Mesaje scrise: 652
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2015

  • Mesaj Privat
Faci cum vrei, eu am zis ce as face eu. Ce te faci daca te tin pana in octombrie/ noiembrie? Mai astepti ca oricum ai stat atat, mie asta nu imi plac, aburelile, mie imi plac oamenii seriosi, zi frate adevarul, ca vine la anu' nu mai lungi pelteaua.

Ca fapt divers cand mi-am luat eu opelul, corsa, tot ei au avut cea mai buna oferta din clasa ei si am fost doi care am dat comanda in aceeasi perioada, modele asemanatoare 2 comenzi, culori diferite, a mea a venit cu o luna inainte, a colegului nu a venit la termen si nici nu ar fi venit mai devreme de inca vreo luna si ceva, dealerul i-a zis asta e situatia si a renuntat imediat, fara batai de cap, luat avans, intrat la honda, luat civic din stoc pa si pusi.
  • JakeGD

  • Mesaje scrise: 599
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Grandland X 2020
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Pai ti-am spus ce fac daca nu se fabrica in iunie: o iau pe cea de pe stoc ! E simplu. In orice caz, la sfarsitul lui Iulie am un GLX.
  • APetrescu430

  • Mesaje scrise: 88
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2020

  • Mesaj Privat
Si eu m am uitat la ce au pe stoc si nimic nu se compara ca pret si optionale puse pe cea comandata de mine. Si eu am avut reducerea de 20%. Temerea mea e ca vom aniversa 1 an de la comanda si tot n o sa am masina Smile
  • JakeGD

  • Mesaje scrise: 599
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Grandland X 2020
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Știu, eu am aceeași teamã dar nu pot aștepta la nesfârșit. Luna viitoare, dacã nu se fabricã a mea, o iau pe cea de pe stoc. Mi-au fãcut o ofertã bunã dar nu are exact ce am comandat eu. Deci nu e vorba de bani in cazul meu, ci de opționale. La mine, fațã de cea de pe stoc, lipsesc douã pachete: safety pack si keyless entry pack. In ultimã instanțã mã pot lipsi de ele.
Skip ads

  • APetrescu430

  • Mesaje scrise: 88
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2020

  • Mesaj Privat
Eu am vorbit azi cu dealerul. Se pare ca totusi o sa se respecte termenul de livrare stabilit ultima oara: jumatatea lunii iulie. Am incredere ca vor respecta termenul. Mai primesc vesti vinerea viitoare.
  • JakeGD

  • Mesaje scrise: 599
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Grandland X 2020
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Nu înțeleg. S-a schimbat data de producție de ieri pe azi ?
  • APetrescu430

  • Mesaje scrise: 88
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2020

  • Mesaj Privat
Se pare ca sistemul genereaza datele de productie in functie de capacitatea fabricii. Pana acum se lucra la 25% capacitate, dar sunt informatii ca aceasta va creste pana la 75% sau chiar 100% in urmatoarele 2 sapt. Caz in care sistemul va recalcula si va genera o noua data de fabricatie. Ramane sa vedem daca asa va fi.
  • JakeGD

  • Mesaje scrise: 599
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Grandland X 2020
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2007

  • Mesaj Privat
O veste foarte bunã. Revin daca aflu și eu ceva nou.
  • JakeGD

  • Mesaje scrise: 599
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Grandland X 2020
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2007

  • Mesaj Privat
O veste bunã. L-am învãțat pe dealer sa citeascã corect datele din aplicația de la Opel 😀
Mi-a trimis poza de mai jos și îmi spunea cã data de livrare este 28 Iulie. Dar fãtuca aia nu a vãzut cã acolo scria cã data de livrare calculatã este 9 Iulie iar cealaltã data, cea de 28 Iulie reprezintã perioada anticipatã și formatul ei este ww/mm/yyyy adica saptamana 28 a anului, luna iulie, anul 2020. Iar sãptãmâna 28 coincide perfect cu data de livrare de 9 Iulie. În concluzie, dsoara citea incorect datele.


Ultima modificare facuta de JakeGD la Sam 30 Mai, 2020 12:32 pm
  • APetrescu430

  • Mesaje scrise: 88
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2020

  • Mesaj Privat
Deci stam bine cu calendarul livrarilor Smile
  • JakeGD

  • Mesaje scrise: 599
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Grandland X 2020
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Daaaaaa. E bine.
  • JakeGD

  • Mesaje scrise: 599
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Grandland X 2020
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Daaaaaa. E bine.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel X
  3. Opel Grandland X

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR