Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra K
  • laurentiu1966

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2016 GTGX1140
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2020

  • Mesaj Privat
Va salut dragi prieteni . Ma bucur ca pot sa fac parte din grupul vostru si va multumesc ca m-ati acceptat . Ca si voi sunt posesorul unui Opel Astra K Sport Tourer 2016 echipat cu un motor de 1,6 Diesel ECOFLEX , norma E6 . Sunt foarte multumit de el . In tot acesti ani nu am facut decat 55.000 km si nu am avut nici o problema . Cat priveste schimbul de consumabile { ulei si filtru , placute frane , antigel , filtru habitaclu si lichid de frana } , l-am facut pana acum la reprezentanta. A sosit timpul sa ma ocup personal de ea .Nu am o bogata experienta in domeniu dar nici in nestiita de cauza nu sunt . E adevarat , acum masinile nu mai sunt cum era batrana Dacie pe care o rezolvai in drum dar nici de speriat nu sunt , iar la anii mei { 50 si } ce m-ar mai putea speria .De aceea v-as fi foarte recunoscator daca mi-ati inpartasii si mie din experienta ,greselile si cunostiintele voastre. Filmulete , fotograafii sau comentarii referitoare la mentenanta intretinerea si servisarea masinii mi-ar fi de mare ajutor .Va multumesc inca odata si va doresc DRUMURI BUNE.!!


MODEL: Astra k sport tourer 2016
MOTOR: GTGX1140
  • mariocb

  • Mesaje scrise: 1,054
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2016 1,4 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2016

  • Mesaj Privat
http://www.youtube.com/watch?v=l3WVxC7OGJQ
http://www.youtube.com/watch?v=m74RSD7edZU
  • adyteroristu

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2016 B16DTU
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Oct 2019

  • Mesaj Privat
laurentiu1966 a scris:Va salut dragi prieteni . Ma bucur ca pot sa fac parte din grupul vostru si va multumesc ca m-ati acceptat . Ca si voi sunt posesorul unui Opel Astra K Sport Tourer 2016 echipat cu un motor de 1,6 Diesel ECOFLEX , norma E6 . Sunt foarte multumit de el . In tot acesti ani nu am facut decat 55.000 km si nu am avut nici o problema . Cat priveste schimbul de consumabile { ulei si filtru , placute frane , antigel , filtru habitaclu si lichid de frana } , l-am facut pana acum la reprezentanta. A sosit timpul sa ma ocup personal de ea .Nu am o bogata experienta in domeniu dar nici in nestiita de cauza nu sunt . E adevarat , acum masinile nu mai sunt cum era batrana Dacie pe care o rezolvai in drum dar nici de speriat nu sunt , iar la anii mei { 50 si } ce m-ar mai putea speria .De aceea v-as fi foarte recunoscator daca mi-ati inpartasii si mie din experienta ,greselile si cunostiintele voastre. Filmulete , fotograafii sau comentarii referitoare la mentenanta intretinerea si servisarea masinii mi-ar fi de mare ajutor .Va multumesc inca odata si va doresc DRUMURI BUNE.!!


MODEL: Astra k sport tourer 2016
MOTOR: GTGX1140


Va salut!
Referitor la filtrul de ulei si schimbul uleiului este foarate simpla operatia (mai usor decat la un logan 1, am avut inainte).
Am anexat 3 foto in care puteti vedea capacul filtrului.
Acesta este localizat in zona baii de ulei, spre partea stanga a vehiculului.
Daca va apucati de operatiune sa aveti o cheie cu pargime mai mare (minim 20 cm), eu am reusit cu o inelara (nu mai stiu exact ce dimensiune).
Dupa finalizarea operatiei trebuie sa resetati din meniu CB unde arata starea uleiului.

Spor!
  • mariocb

  • Mesaje scrise: 1,054
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2016 1,4 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2016

  • Mesaj Privat
https://youtube.com/watch?v=CeuDq3dgSBI
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra K

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR