Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • ionutz180

  • Mesaje scrise: 36
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2000 Y17Dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Dec 2016

  • Mesaj Privat
Salut. Am o problema legata de radioul masinii, problema consta in faptul ca nu prind destul semnal pe posturile de radio, doar in orase mari reusesc sa ascult o melodie fara acea fasaiala. De mentionat este faptul ca atunci cand ating varful antenei cu mana, se aude exceptional. Deci sa fie de la antena ? Atasez mai jos poza cu antena respectiv unitatea audio.


MODEL: Astra H
MOTOR: Z19DT
Skip ads

  • Mihai.P

  • Mesaje scrise: 332
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Online
  • Cont inregistrat: 05 Feb 2015

  • Mesaj Privat
Antena din poza nu pare a fi ce a originala. Incearca cu o antena dedicata de Astra H.
  • cutienoua

  • Mesaje scrise: 326
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Astra 2009 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2016

  • Mesaj Privat
daca schimband antena face la fel, ai contact oxidat la baza antenei sau probleme in cablul coax.
asa ai luat masina cu antena asta, acest fenomen a fost de la inceput sau dupa ce ai schimbat antena?
  • sebage

  • Mesaje scrise: 2,477
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2019

  • Mesaj Privat
Daca HU (radioul) este cel original al masinii, treaba este ceva mai sensibila. Atunci, antena de la NAVI, vine in aceeasi talpa cu antena pentru radio.
Modificand lungimea antenei originale (pentru ca cea din poza nu este antena originala), mi-e teama ca problemele sunt ceva mai complicate decat la masinile care nu au si NAVI.
Ar merita incercat macar de proba cu o antena originala de la un Astra H cu CD70NAVI sau DVD90NAVI.
Skip ads

  • ionutz180

  • Mesaje scrise: 36
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2000 Y17Dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Dec 2016

  • Mesaj Privat
Ma gandeam ca antena este a masinii deoarece am incercat sa vad daca o pot da jos, dar nu merge. Asa am cumparat masina, iar chestia cu acel fasait specific lipsei de semnal s-a accentuat cu sosirea verii, cred ca de la verdeata de pe marginea soselii care s-a inaltat destul de mult.
  • cutienoua

  • Mesaje scrise: 326
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Astra 2009 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2016

  • Mesaj Privat
ar mai fi o explicatie. partea de acordare frecventa sa fie defecta , in acest caz e nevoie sa schimbi radioul.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR