Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • Gioni123

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Astra 2013 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jul 2020

  • Mesaj Privat
Buna ziua, am incercat sa pun un suport de telefon si am impins prea tare si s a miscat un plastic de la ventilatie si nu as vrea sa ajunga pe tubulaturã. Stie cineva cum pot o pot demonta? Multumesc


MODEL: Astra 2013
MOTOR: A14NET
  • deleted-30842

  • Mesaje scrise: 1,418
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Despre care gura de ventilatie este vorba , stanga bordului cea de la sofer , langa usa sofer , sau stanga consolei centrale .
La consola centrala , trebuie sa scoti rama consolei , dupa ce scoti rama manetei de viteze , are 2 suruburi acolo la schimbator si apoi tragi de rama , este fixata in cleme si asa ajungi la cele 2 guri de ventilatie si parca sa zic ca trebuie scos si unitatea audio dupa ce scoti cele 2 panouri cu butoane din consola centrala , o sa vezi cand dai rama jos ce suruburi ai de scos , sunt si video pe you tube .
Pt. gura de ventilatie din stanga de la sofer , tragi de partea cu butoanele de la lumini ca iese usor , este pe cleme si asa poti baga mana sa scoti gura de ventilatie , numai ca iese greu , are niste lamele metalice pe interior care tine fixata gura de vent. in bord si care trebuiesc cumva apasate , toate ca sa o poti scoate , e cam greu daca nu ai vazut una scoasa.Eu am fortat cu o surubelnita lata mare dar cu mare atentie sa nu o crapi.
  • Gioni123

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Astra 2013 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jul 2020

  • Mesaj Privat
Ma refeream la cea din stanga de la sofer, nu cea centrala. Multumesc mult, daca nu reusesc o sa ma duc la cineva care se pricepe. O zi buna!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR