Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa E
  • nbadules

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Corsa 2020 KS0MB4
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2020

  • Mesaj Privat
Salutari tuturor si bine v-am gasit!
Ma numesc Iulian, 43 ani, din Otopeni. Locuind de cativa ani la casa si conducand predominant prin Bucuresti si imprejurimi, m-am gandit ca a doua masina ce a implinit 18 ani s-o inlocuiesc cu una electrica. Peugeot 208-e sau Opel Corsa-e?
Desi prima alegere de test drive a fost Peugeot, displayul acoperit de volan si interiorul prea fortat de linii ascutite (a se citi moderniste) pentru gustul meu, m-au indreptat catre Corsa F care era prezenta la teste in varianta benzina, cutie manuala. Testul mi-a lasat impresia unei masini agile, confortabile, cu izolatie fonica acceptabila, si nu in ultimul rand cu un interior pe gustul meu.
Am inceput testele inaintea pandemiei si apoi le-am reluat prin iunie descoperind cu neplacere ca dealerii alesi de mine au vandut deja masinile care la inceputul pandemiei erau pe drum spre Romania, fara sa ma contacteze niciunul. Asa am ajuns sa aleg o masina de pe stoc si am ajuns la dealerul din Craiova, Plusauto, unde am ales ceva cat mai apropiat de configuratia mea. Singurele minusuri ar fi lipsa farurilor Intellilux LED Matrix, a radarului de proximitate si a porturilor USB din spate.
Masina este productie 03/2020, rosie, jante de 17 cu insertii de plastic si stalpii, oglinzile si jumatate de eleron negre.
In cei aproximativ 700 km facuti pana acum masina m-a incantat din ce in ce mai mult. Am ajuns sa fac si iesiri din placerea de o conduce - masina, acum, este absolut superba. Promit sa actualizez jurnalul cel putin cativa ani de acum inainte!


  • sever iulian

  • Mesaje scrise: 1,325
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Insignia 2017 B20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Felicitari si cati mai multi km fara evenimente !
Si eu am corsa electrica din aprilie si-s incantat de ea. Ce consum mediu ai ? Eu dupa 3 mii si ceva de km am 13,9 kWh/100.
  • nbadules

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Corsa 2020 KS0MB4
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2020

  • Mesaj Privat
Salut, multumesc la fel!
16,2 kWh/100 in 900km. Medie viteza deplasare 28km/h. As vrea totusi sa ma conectez prin OBD pt. mai multe informatii. Are cineva idee ce interfata sa folosesc?
Revin maine cu detalii despre myOpel, update de harti si de sistem.
  • sever iulian

  • Mesaje scrise: 1,325
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Insignia 2017 B20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Eu am VXdiag 2020 si nu are corsa deloc, o folosesc doar la insignia 2018 care e facuta de GM. Corsa e PSA si banuiesc ca trebuie ceva de la francezi !
Am si eu in myopel notificari de update de harti si sistem dar nu-s in tara si o sa le fac cand mai ajung acasa.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa E

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR