Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • deleted-142547

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2020

  • Mesaj Privat
Salut colegi,

Vreau sa schimb faruile mele normale cu unele cu lupa si xenon, am cumparat faruri AFL cu drosere si balasturi insa am inteles ca trebuie si instalatia care duce spre puntea din spate pentru a se regla. Nu ma intereseaza functiile AFL, as putea sa le utilizez cu xenon la fel ca farurile vechi, fara a fi nevoie de instalatia AFL?





MODEL: Astra H GTC 2006
MOTOR: Z 20 LEL
  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Poti folosi farul fara afl din cate stiu eu dar iti trebuie senzorul de reglare pe inaltime automat pe puntea spate si cablajul aferent dar este pacat sa nu te folosesti de afl. Dupa sex, tutun, alcool, afl-ul este primul contact si prima placere la masina pentru mine. Nu ma intereseaza restul de optiuni dar cand esti pe un drum judetean cu nitele curbe ajungi sa conduci doar din placere pentru a vedea afl-ul in actiune.
  • deleted-142547

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2020

  • Mesaj Privat
Stiu ca imi trebuie senzorul si cablajul, insa nu il vinde nimeni si de accea vreau sa stiu daca pot face cumva sa le folosesc fara AFL
  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
afl-ul nu are legatura strict cu senzorul. Acel este senzorul de inaltime si este obligatoriu la toate sistemele de iluminare cu xenon impreuna cu instalatia de apa. Daca ai xenon fara senzor de inaltime si spalatoare de fruri nu treci nici un itp/rar. Tu sigur ti-ai cumparat faruri xenon cu afl si nu cele simple? Ia verifica seria farurilor si vezi ce tip de xeon ti-ai cumparat. Trebuia sa il cumperi cu tot cu senzor. Posteaza pe piesa.ro(sau cum saracia se numeste) la cereri senzor de nivel xenon astra h sau alta denumire si vezi ce oferte primesti(daca primesti)
  • deleted-142547

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2020

  • Mesaj Privat
Fiecare far are cate un droser si un balast, cele simple stiu ca nu le au pe amandoua. Intrebarea mea este, le pot conecta ca farurile vechi (fara lupa si xenon) si sa le reglez inaltimea din buton?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR