Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning
  • ACalin101

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Dec 2018

  • Mesaj Privat
Salut baieti, sunt cam nou pe forum și stiu ca s-a vorbit de acest subiect dar nu prea am inteles concret. As dorii sa îmi schimb doar ceasurile( cele doua ceasuri, fãrã ace sau acel display de kilometrii)..
Deci, stiu ca sunt 3 becuri in bord la ceasuri, dar dacã le schimb cu leduri albe, am vazut ca se schimba cu totul(masina este 2004 dacã are vreo importantã), am habar sa demontez, sa lipesc ledurile sau sa cumpãr direct fãcute. Am vazut ca la unii dupã ce au schimbat cu led alb, bordul s a fãcut verzui..
Deci in concluzie as dori sa schimb cele doua ceasuri de kilometraj și turometru cu leduri albe și as dorii niște sfaturi sau poze cu vreo schema.
Multumesc anticipat și o seara buna.
  • ACiu

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Olt
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2020

  • Mesaj Privat
@ACalin101
In cea ce tine de ceasurile tale da sunt 3 becuri eu am facut procedura asta de 3 ori am trecut de la alb la albastru apoi rosu_albastru becurile sunt B8.5d led nu pot pune link de unde le-am luat eu sa nu para a fi reclama dar gasesti pe olx cate vrei
Becurile se schimba in 2 secunde, mai mult dureaza sa demontezi ceasurile si sa le pui la loc, se rasuceste becul vechi in orice directie pana lamelele ajung la scobiturile din placa si iese singur iar de pus cele noi se procedeaza in sens invers potrivesti lamelele cu scobiturile introduci becul si rasucesti putin cat sa stea fix(asa sunt la toate becurile eu am schimbat tot de la ceasuri + TID + bloc de lumini + panou AC)
Acum gusturile nu se discuta dar pe mine albul ala ma enerva noaptea si daca scoteam din intensitate nu mai aveau farmec de aia am trecut la albastru.

Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR