Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • MBogdan626

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Apr 2020

  • Mesaj Privat
Buna seara am si eu o nelãmurire la Vectra mea cand blochez masina din cheie se blocheazã dacã mai apas o datã pe butonul de blocare se aprind iar semnalizariele la cum se blocheazã așadar dacã apas o datã se blocheazã a doua oarã pt ce e dacã apas iar ca nu stiu.Multumesc


MODEL: Vectra 2001
MOTOR: Z16XE
  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,661
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
A doua oara e ,,pe bune,, si face lock-down. Nu mai exista asa ceva pe modelele urmatoare de Opel. Asta inseamna ca daca vrei sa descui dupa lock-down o sa ai nevoie de cheie, telecomanda NU mai este suficienta. Poti sa tragi din interior de tzutzurile de la usi, e degeaba pentru ca nu vei putea descuia usa nici macar din interior daca mai esti in masina. Asa ca lasi geamul jos daca pe spate ai macara manuala si-ti tragi fundu' prin geam ca sa poti sa mai iesi afara. Cu scuze... poate pentru exprimarea cam prea directa.

Sper sa nu gresesc... daca nu e asa, atunci sa ne explice altcineva mai bine.

L.E:
Nu apasa a doua oara, decat doar daca ti-e teama ca-ti fura cineva masina ta din parcare, si nu cred ca mai e cazul dupa atatia ani de la fabricatia acestui model. Daca e sa ti-o fure, ti-o urca pe platforma si-o ia, adio alarme sau altele de gen.
  • EHotaran

  • Mesaje scrise: 140
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2019

  • Mesaj Privat
Interesanta discutia asta,habar n–am avut la ce foloseste a doua apasare;din diverse povesti,unii ar fi zis ca la a doua apasare se activeaza alarma masinii,daca e originala!Singura diferenta la mine e ca functioneaza din telecomanda(nu am nevoie de cheie)...inchid o data,apas si a doua oara,dar se deschide tot din telecomanda.Intr-adevar din interior nu se mai deschide daca apesi a doua oara,cand tragi de plasticurile de la usi...dar le fel merge din telecomanda sa o deschid,fara probleme;deci la a mea,se pare ca e alta varianta...
  • gabimilo1

  • Mesaje scrise: 2,268
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Zafira 2002 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2010

  • Mesaj Privat
si la mine face lock-down dar merge din telecomanda apoi, cum zice colegul @EHotaran.
  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,661
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
A mea e din 1996 si nu am alarma pe ea.

L.E:
As vrea sa mai adaug faptul ca daca incui frecvent de doua ori... vei reduce din viata incuietorilor de portiera. Eu am schimbat una din incuietori (pur si simplu a cedat) si initial chiar am incercat sa o repar... asa ca am demontat-o si am vazut cum e gandita mecanica prezenta in ea. Intr-un final, am luat una SH din dezmembrari pe care am pus-o sus si care imi functioneaza si azi.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR