Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa D
  • CNiculae866

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2008 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Sep 2020

  • Mesaj Privat
Salutare, poate ma lamureste cineva, in mers am simtit miros de motorina am oprit si la filtru de motorina intre senzorul de apa sau temperatura si mufa care alimenteaza senzorul atasat de filtru curgea motorina de mi-a facut baie la tot motorul.
S-a mai intalnit cineva cu asa ceva, garnitura senzorului sau a mufei de alimentare este marita si nu mai merge bagata deloc inapoi. Filtrul de motorina e recent schimbat inclusiv garnitura care se ataseaza senzorului si nu curge pe acolo.
Am fost la cateva service-uri si dadeau din umeri .... plus altii care mi-au spus sa schimb tot filtru senzor daca nu si cablul .... !
Ar trebui sa schimb senzorul ,filtrul, ma poate ajuta cineva cu informatii !
Multumesc anticipat !



MODEL: Opel Corsa D 2008
MOTOR: 1.3 90cp Z13DTH
  • marius3113

  • Mesaje scrise: 218
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2007 Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Apr 2016

  • Mesaj Privat
Cauta in dezmembrari senzorul de filtru, ca cine a schimbat filtru ori a fisurat senzorul ori nu s-a priceput. O comparatie poti face pe dezmembrari sau nou.
Sa auzim de bine!
  • marius3113

  • Mesaje scrise: 218
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2007 Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Apr 2016

  • Mesaj Privat
Eu tot corsa am si te sfãtuiesc cum e mai bn , ca si eu am avut probleme cu ea si tot eu am reparato in regie proprie ca putini mecanici sunt care umbla cu grija la motoare.
  • CNiculae866

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2008 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Sep 2020

  • Mesaj Privat
marius3113 a scris:Cauta in dezmembrari senzorul de filtru, ca cine a schimbat filtru ori a fisurat senzorul ori nu s-a priceput. O comparatie poti face pe dezmembrari sau nou.
Sa auzim de bine!


ms, da era senzorul fisurat cand am dat sa il desfac mi s-a rupt in mana si a ramas filetul in filtru !
acum ma gandeam la garnitura dintre senzor si mufa, asta se gaseste pe undeva noua, vine cu senzorul sau cu mufa de alimentare, ma gandeam daca este sa o las fara garnitura, ar fi ok ?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa D

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR