Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • razvein

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2010 A16LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2015

  • Mesaj Privat
Va salut "Opelisti". Va cer si eu o parere. Doresc sa imi cumpar un Astra J OPC. M-am interesat la "germanica" si gasesc preturi accesibile 12-15mii € si pana in 100mii km. Din pozele vizionate masinile arata intretinute si interior si exterior.
Ma intereseaza daca a avut cineva modelul asta si daca a avut probleme cu el. Eu am avut un Astra J 1.6T 180cp. A fost cumparat de nou si l-am vandut dupa 10ani si 200mii km. In astia 10 ani am avut o gramada de probleme, unele mai mari, cele mai multe mici dar repetate. Sunt curios daca si OPC-ul este la fel de pacatos. Multam si drumuri bune !


MODEL: Astra 2010
MOTOR: A16LET
  • IConstantinos

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Sep 2020

  • Mesaj Privat
Salut,
Eu dețin acest model și in 15.000km am schimbat asa:
Bobine
x2 set de bujii
Turbo recondiționat
Toate vacuum-urile și garniturile schimbate
Electrovalva
Injector

Depinde enorm de mult cum a fost întreținutã și exploatatã.
Poți avea norocul ca 100.000km sa nu ai nici o problema sau pot apãrea probleme încã de la începutul achiziției.
Ca și fiabilitate motor, pana acum e fiabil, nu am avut probleme cu mâncatul de ulei sau alte chestii critice.
Te sfãtuiesc însã sa nu te zgârcești la bani dacã vrei sa îți iei acest model și sa fi pregãtit sa bagi bani întrucât sunt niște mașini sensibile și orice problema nefãcutã duce la alta.
Îți urez succes!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR