Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • olteanulaur

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Aug 2012

  • Mesaj Privat
Salutare! Am și eu o problemã cu Astra H. Am schimbat recent bateria, și dupã schimb am observat cã nu mai funcționeazã Display-ul și clima. Am întrebat un electronist și mi-a spus cã displayul ar fi de vinã (problemã comunã la acest model?). Unitatea radio este CD30 MP3 și displayul este GID (dacã nu mã înșel) Întrebarea mea este dacã pot achiziționa un chit (unitate + display) pentru a-l înlocui cu totul fãrã sã îmi trebuie carpass (adicã plug&play) . Am înțeles cã e mai complicat sã iau displayul separat, deoarece necesitã împerechere cu unitatea mea, și e mai costisitor. O altã întrebare ar fi dacã pot pune alt model de unitate. (Ex. CD70 +CID). Dacã da, îmi vor merge toate funcțiile? Mulțumesc!


MODEL: Astra H 2008
MOTOR: Z17DTH
Skip ads

  • sebage

  • Mesaje scrise: 2,477
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2019

  • Mesaj Privat
Esti sigur ca siguranta F12 sau F36 de pe UEC (panoul de sigurante de sub capota), este buna?

F12 daca nu ai REC, F36 daca ai REC.

Problema inlocuirii nu ar fi deloc costisitoare, daca ai cunoaste pe cineva care stie cum sta treaba cu sistemul acesta la Astra H.
Sau macar, daca acel electronist, sa vrea sa te ajute ... noi l-am putea indruma.
Sa cumperi un CD70 cu GID sau CID, te ajunge destul de mult si nu stiu daca merita, pentru putinele avantaje pe care le-ai avea.
  • olteanulaur

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Aug 2012

  • Mesaj Privat
În primul rând, mulțumesc pentru rãspuns. Toate siguranțele sunt verificate. Cel mai mult m-ar interesa dacã pot pune un GID împerecheat cu CD30 fãrã altã operațiune necesarã (codare, etc.) Îmi trebuie carpassul mașinii donatoare?
  • sebage

  • Mesaje scrise: 2,477
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2019

  • Mesaj Privat
Pe scurt. Da, se poate!

Dar vor functiona perfect pentru partea de audio, insa foarte probabil, cu "lacune" pe celelalte functii, pentru ca sigur masina "donatoare", nu a avut exact configuratia masinii tale.
Si atunci, tot vei avea nevoie de cineva cu o interfata de diahnoza (si sa si stie) care sa faca "setarile" necesare. De asta spuneam ca mai bine sa faci "treaba treaba", ca la carte.

P.S. cu CD30 / CD30MP3 merge si BID, nu doar GID.
Skip ads

  • olteanulaur

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Aug 2012

  • Mesaj Privat
Mulțumesc pentru rãspuns. Încerc sã gãsesc ceva de la o "donatoare". Dacã ar fi la fel ar fi perfect
  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,661
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Daca se potriveste un GID Delphi Grundig de Vectra C 2007, am eu unul desperecheat (in Delivery Mode).
  • RD-Woo

  • Mesaje scrise: 157
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2009 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2013

  • Mesaj Privat
interzis
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
ahappyuser a scris:Daca se potriveste un GID Delphi Grundig de Vectra C 2007, am eu unul desperecheat (in Delivery Mode).

De pe Vectra-C NU se poate pune pe Astra-H / Zafira-B. Doar prin resoftarea display-ului si transformarea lui in varianta compatibila. Operatie care nu este la indemana oricui.

CristianTM.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR