Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • cichicean

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Oct 2020

  • Mesaj Privat
Salutare, sunt un nou posesor de Astra 1.4 140 manual my2012. Am cautat pe forum inainte de a posta, dar nu am gasit informatii utile nicaieri. Nici in meniul masinii, nici in user manual. Asadar, am doua intrebari pentru voi:
1. Masina are in lista de dotari - Multicolor interior lighting si Sight&Light Pack. Exista lumina ambientala la consola centrala la schimbator, dar in rest nu mai vad nicaieri, nici in portiere, nici la picioare. E posibil sa fie doar sub consola? Nu vin impreuna consola+portiere? La picioare inteleg ca a aparut ca dotare mai tarziu... Deasemenea, de unde se schimba culoarea luminii interioare, - acel multicolor lighting? Also la sight&light intelesesem de pe forum ca ar exista si un led sub retrovizoare care da lumina pe bord?

2. Masina este echipata cu faruri xenon si pe faza scurta si pe faza lunga, automate si cu AFL si cu high/low automat. In carte scrie ca trebuie puse pe auto si fac ele singure treaba, dar si ca poate fi activat prin impingerea in fata de doua ori a manetei din stanga volanului. La mine cand fac asta se aprinde faza lunga. Am citit ca ar fi un modul ceva care la unele este, la altele nu. E posibil sa ai faruri xenon full cu afl si etc dar sa nu poti activa si dezactiva tu, doar pe auto?

va multumesc


MODEL: Astra 2012
MOTOR: A14NET
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,539
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
La pct 2 insista. La Insignia 2010 asa functioneaza.. Cauta pe net manualul mașinii in lb romana.. Versiunea ta.. Pt insignia am gãsit vreo 3 versiuni.. Posibil sa fie mici diferente intre ele
  • mariocb

  • Mesaje scrise: 1,054
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2016 1,4 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2016

  • Mesaj Privat
1. Astra J a avut lumini ambientale rosii doar in manerele usilor fata si la schimbator , intre anii 2009-2012, dupa doar la schimbator ( nu mai stiu pana in ce an) si ulterior deloc...la picioare, portiere , sub retrovizoare nu a avut niciodata ( am avut modelul MY2009 echipare sport ) si nici nu se schimba culoarea din rosu!
  • cichicean

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Oct 2020

  • Mesaj Privat
Va multumesc ptr lamuriri. Livcro ai avut dreptate, trebuie apasat mai tare, mai lunga apasarea, si la un moment dat se simte ca trece peste unswitch maneta si apare pe displayul mic Automatic beam bla bla.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR