Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra K
  • Alesanko

  • Mesaje scrise: 67
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2012

  • Mesaj Privat
Salutare

Doresc sa achizitionez un opel astra break cu trapa , si as dori sa ma ajutati cu informatii legate de trapa. Exista probleme cu ea ? se inunda masina, se uda plafonul ? Am vazut pe alte forumuri probeleme legate de acest aspect , la alte masini care aveau acoperis panoramic , si as dori sa stiu la ce sa ma astept. Multumesc anticipat,

Ps: Va rog doar cei care detineti un model cu trapa.
  • vvede

  • Mesaje scrise: 179
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Masinile cu trapa au niste tubulete/furtunase care merg de la trapa spre aripi - de obicei - pentru a elimina surplusul de apa, astfel incat sa nu se ude interiorul.
Daca acele tuburi au fost curatate periodic si garniturile trapei au fost intretinute corect nu ar trebui sa fie probleme

p.s scuze, n-am trapa, dar principiul e acelasi
  • Alesanko

  • Mesaje scrise: 67
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2012

  • Mesaj Privat
Salut. Cunosc principiul, dar cand cumperi o masina second nu stii daca a fost intretinuta corespunzator. De acceas as fi dorit o opinie de la cine care are , poate chiar de noua, sa vad daca a intampinat probleme. Cunosc o experienta urata cu o trapa panoramica la alt model de masina.
  • pantalon

  • Mesaje scrise: 652
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2015

  • Mesaj Privat
Daca are carte service ar trebui sa fie mentiunea speciala la revizie, service trapa cel putin asa e la bmw, daca n-are probabil nu a facut niciodata
  • EBruj

  • Mesaje scrise: 58
  • Locatie: Cluj-Napoca
  • Masina: Astra 2016 B14XFL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jan 2020

  • Mesaj Privat
depinde de fiecare masina in parte. eu am trapa la corsa c din 2004 (asa am luat-o sh in 2008) si pana acum nu i-am facut nicio intretinere, am si folosit-o, dar nu am avut probleme cu ea niciodata. de cateva ori am uns mecanismul si am curatat praful pe-acolo, in rest nimic.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra K

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR