Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • Adrian Maz

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Insignia 2014 A20DTE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Dec 2020

  • Mesaj Privat
Va salut si va scriu cu o rugãminte.
De 2 ani , sunt posesorul unui Insignia 2014 noiembrie, facelift, 2.0 CDTI, 120 CP, Cod motor A20DTE.
Masina am cumpãrat'o la 90.000 km reali, in 2018 . Am parcurs 55.000 km in doi ani si nu mi-a cerut nimic in afara de o baterie si 4 bujii ( scumpe 🤭 ) , dar...multumit.
De ceva timp se aude un zgomot la roata stanga spate la denivelari ( capace canale, linii tramvai, orice denivelare mica ) . Prima oara zgomotul respectiv se auzea la ambele roti spate dar dupa ce am mers la 4 service'uri care au schimbat amortizoarele ( Sachs ) , brate cu tot cu bucse , si flanse amortizoare ( cele de sus ) zgomotul la roata dreapta spate a dispãrut, dar la roata stanga spate se aude tare...si problema e ca nimeni nu reuseste sa il descopere...4 service-uri, piese cumparate degeaba, zeci de probe, si nimeni nu gaseste...😔
Daca cineva stie sau a mai patit....am rugãmintea sa imi dea un sfat ceva... Va mulțumesc!


MODEL: Insignia 2014
MOTOR: A20DTE
  • Daniel

  • Mesaje scrise: 2,830
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Vezi sa nu troncane ceva în portbagaj.
La placute/etrier te-ai uitat?
  • Adrian Maz

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Insignia 2014 A20DTE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Dec 2020

  • Mesaj Privat
Ms pt rãspuns Daniel.
Nu numai ca au fost verificate plãcuțele si etrierul ( chiar si in mers , pe drum cu denivelãri, frana de mana trasa si tot se aude zgomotul ) , dar si un mecanic a mers in portbagaj....si nu poate localiza sunetul..
Dupa sãrbãtori are programare la reprezentanta, sper sa o rezolve ca e stresant sunetul respectiv..
  • Daniel

  • Mesaje scrise: 2,830
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Pe un stand ITP ai încercat sa o miști?
Un amic a pãțit de de un scut metalic la care se rupsese un șurub. La damburi zdranganea tare urat
Sau tobele, suporții, etc. .
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR