Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa B/Combo B
  • idnightk

  • Mesaje scrise: 70
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1994 1.6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Neata si La multi ani! pe 2021. Ca sa incep anul cu bine, mizeria mea de Combo a decis ca nu ii mai place pompa de apa si a facut-o bucati. Cum si de ce? Habar nu am. Ideea e ca inainte de asta, cu vreo 2 zile am vazut ca dupa ce opream motorul se umplea vasul de expansiune cu lichid. Nu spuma, nici in vas, nici in motor, nici pe joja. Initial am crezut ca e radiatorul infundat, pana la urma, ajungand acasa am vazut ca vasul era gol, si aveam o mare baie de aburi in partea dreapta a masinii. Turnand apa in vas, iesea pe la pompa cu aceeasi viteza cu care turnam. Acum intrebare: stiu ca pompa nu este actionata de cureaua de distributie, care pot fi cauzele distrugerii acesteia? Exista sansa sa pun o pompa noua si sa o bubuie si pe asta? Apoi....am o scurgere de ulei serioasa la imbinarea racitorului de gaze (?) - chestia aia ca un tub cromat. Se gasesc garnituri separate? Plus multe alte probleme de imi vine sa ii dau foc, m-am ars cu rabla asta nenorocita, e al 6-lea opel si totodata a 6-a epava. Proaste masini.



MODEL: Combo 2005
MOTOR: 1.7 cdti
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa B/Combo B

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR