Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • bogdant19

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2017

  • Mesaj Privat
Salutare,

Am o problema .. pe la chederele din portbagaj mi-a intrat apa prin toamna in portbagaj .. toata apa s-a strans in gaura de la roata de rezerva .. nu am bagat de seama decat cand am pus anvelopele de iarna acum 3 saptamani ... problema este ca acea apa s-a infiltrat prin presuri pana in bancheta din spate care era acoperita cu o carpeta peste care era scaunul copilului ... cand am sesizat apa si am dat astea la o parte .. jale ... multe flori de mucegai adunate in acea zona ...

Am scos tot din portbagaj pana la tabla ... urmeaza sa merg sa schimb chederele si sa fac o curatare completa a ac-ului, filtre, tapiterie etc .. insa am o problema mare... nu reusesc sa scot bancheta de jos din spate ... stiti cum se face asta ? nu gasesc nici un sistem de extragere .. trag de ea cu forta si nu se urneste .. are cineva idee ?

Va foarte multumesc!
  • bogdant19

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2017

  • Mesaj Privat
Am uitat sa precizez ca este vorba despre un Opel Insignia sedan 2009.
  • ney

  • Mesaje scrise: 966
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2014 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Deci
1:Bancheta se scoate fara sa strici nimic apasand niste cleme albe sub masina
Acestea se strica daca tragi tare de bancheta, sunt de unica folosinta ; ele se umfla in tabla masinii si nu ies intregi decat daca le strangi putin si le impingi in sus; acestea se afla in partea din fata a sezutului( cam sub genuchi)) , cum stai pe ia)
2: Apa intra nu pe la cheder ci pe la capacele ovale din plastic aflate sub plasticul din partea de sus a caroseriei unde sunt balamalele haionului....daca ai haion
Le cureti si le dai cu silicon de etansare
https://youtube.com/watch?v=LwfIDCAqOh8
  • ney

  • Mesaje scrise: 966
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2014 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Astea
  • ADobre684

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2021

  • Mesaj Privat
Bunã seara,sunt posesor de opel vivaro 2.0 si mi s-a aprins cheia in bord si imi scrie in germana sã schimb uleiul.Am mers la service am schimbat uleiul si am cerut sa imi reseteze acele erori si mi sa spus sa ma uit pe net ca se reseteaza cu ajutorul petalelor. Am incercat dar in zadar.Am mers la un alt service care a sters acel martor cheie si înștiințarea de a schimba ulei de tot.Acum imi apare service la 30000 km.Este ok sa imi arate service 30000 cand înainte nu imi aparea asa ceva.Multumesc anticipat pt raspuns!
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR