Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel X
  3. Opel Grandland X
  • bazate

  • Mesaje scrise: 479
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Grandland X 2018 B12xht
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Sep 2016

  • Mesaj Privat
Problemele zilnice din trafic m-au determinat sa iau in serios varianta unei camere care sa inregistreze prezenta in trafic. Vad ca exista ca principale variante prindere prin ventuza si alimentare la bricheta sau lipire pe parbriz si alimentare din cutia de sigurante.
Apelez asadar la cei care au instalat un astfel de produs sa posteze imagini cu rezultatul.
Eu unul as opta pt o camera lipita de parbriz langa retrovizoare si alimentata pe bricheta, cu un buget de 400 lei.


MODEL: Grandland X 2018
MOTOR: B12xht
Skip ads

  • pantalon

  • Mesaje scrise: 652
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2015

  • Mesaj Privat
La 400 gasesti ciurucuri sau ceva xiaomi,care e cat de cat ok
  • bazate

  • Mesaje scrise: 479
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Grandland X 2018 B12xht
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Sep 2016

  • Mesaj Privat
Eu am avut camere mult mai ieftine pe masini inchiriate sau de serviciu si de aici si acest prim target...dar erau in general masini din gama Dacia Renault....camere ieftine si unele destul de vechi. De asta as dori imagini cu o astfel de camera pe Grandland....si eventual feedback privind camp vizual, sensibilitate si performanta noaptea. E esentiala estetica montarii. Partea de performante vine pe locul 2 pt ca asta e mereu in evolutie. Important e sa dovedesti ca ai dreptate in caz de accident nu sa faci vlog pe Youtube cu ce filmezi.
  • Adrian_68

  • Mesaje scrise: 56
  • Locatie: Arad
  • Masina: Grandland X 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Nov 2017

  • Mesaj Privat
Vezi ca legatul in cutia de sigurante nu e recomandat pe perioada garantiei. Mie de la service mi-au zis ca nu monteaza asa ceva si daca imi montez singur voi pierde garantia. Eu mi-am cumparat o camera Mio MiVue 798 (la reducere cu 650 lei) pe care o alimentez la bricheta si de care sunt foarte multumit. Poti achizitiona si de la Viofo. Sunt foarte bune si au cateva modele sub 600 lei. Avantajul fata de modelul luat de mine, este ca la Viofo gasesti filtru CPL pentru diminuarea reflexiilor.
Skip ads

  • JakeGD

  • Mesaje scrise: 599
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Grandland X 2020
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Eu tocmai am instalat o camera xiaomi 70mai dashcam pro. Este foarte bunã. Tot ce ai nevoie este in cutie si nu ramane vizibil decat firul care vine din plafon, in jos, la locul instalat pe parbriz. Camera este excelentã, are si modul GPS si o gãsești pe emag la pretul de approx 330 lei. Instalarea a durat 25 min. Alimentarea se face de la priza de 12 volti din consola centralã. Se poate aduce firul direct in compartimentul cu ușã, foarte usor, fãrã a fi vizibil din afarã. O sa pun mâine și poze.
  • Adrian_68

  • Mesaje scrise: 56
  • Locatie: Arad
  • Masina: Grandland X 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Nov 2017

  • Mesaj Privat
Xiaomi 70mai dashcam pro e la oferta azi pe eMag - 230 lei.
  • pantalon

  • Mesaje scrise: 652
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2015

  • Mesaj Privat
Pret bun, recomand
  • fara

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Ploiesti
  • Masina: Grandland X 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mai 2007

  • Mesaj Privat
JakeGD a scris:Eu tocmai am instalat o camera xiaomi 70mai dashcam pro. Este foarte bunã. Tot ce ai nevoie este in cutie si nu ramane vizibil decat firul care vine din plafon, in jos, la locul instalat pe parbriz. Camera este excelentã, are si modul GPS si o gãsești pe emag la pretul de approx 330 lei. Instalarea a durat 25 min. Alimentarea se face de la priza de 12 volti din consola centralã. Se poate aduce firul direct in compartimentul cu ușã, foarte usor, fãrã a fi vizibil din afarã. O sa pun mâine și poze.


Asteptam pozele promise.
Multumim
Skip ads

  • kk333

  • Mesaje scrise: 102
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2019

  • Mesaj Privat
Si eu am instalat un xiaomi 70mai, foarte buna camera, poti ascunde firul prin partea de sus a plafonului apoi prin partea latera (usa dreapta) si apoi ajungi cu el in torpedou si la bricheta din fata. Daca atingi cu degetele imbinarea parbrizului cu tavanul vei observa e exista un mic spatiu pe unde intra orice fir, este foarte usor de ascuns.
  • fara

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Ploiesti
  • Masina: Grandland X 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mai 2007

  • Mesaj Privat
De la stalpul din dreapta pana la bricheta, pe unde este tras cablul. Este suficient de lung cablul din cutie si ajunge de la camera pana la bricheta din fata? Multumesc
  • sicka

  • Mesaje scrise: 250
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2018 B16DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2018

  • Mesaj Privat
De la stalp, il trag prin cheder pana sub torpedou, il bagi in bricheta si apoi intinzi firul cat mai in fata, pe sub pres.
  • kk333

  • Mesaje scrise: 102
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2019

  • Mesaj Privat
De la stâlpul din dreapta, cablul poate fi bagat in chederul de la usa, am întrebat chiar in service la radacini și ei mi-au spus sa îl bag pe acolo. Dacã tragi un pic de cheder, vei observa ca sub el rãmâne suficient spațiu sa tragi mai multe cabluri chiar. Camera are suficient fir ca sa ajungã și in portbagaj și înapoi dacã e nevoie
Skip ads

  • catalinfcm

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Grandland X 2019 B12XHT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Salutare,

Eu am luat o camera tip oglinda de pe Emag. Chiar filmeaza bine si sunt multumit de ea. Am montat pe luneta si camera ptr marsarier si isi face treaba. Noaptea sunt ceva probleme ca se reflecta lumina ledurilor in luneta si nu prea mai vezi in spate. Alimentarea de la priza de bricheta. Nu recomand de la siguranta(unde ai nevoie sa cumperi separat un kit de alimentare), ptr ca pe langa pierderea garantiei, risti sa ramai fara baterie.
Las aici link-ul camerei pe care am luat-o eu acum un an:
https://www.emag.ro/camera-a...-in-/pd/D65G27MBM/
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
eu am montat o camera 70MAI 800S cu camera de monitorizare si in spate si legatura in tabloul de sigurante prin intermediul unor adaptori cu 2 sigurante care nu modifica cu nimic cablajul sau blocul de sigurante si poate fi folosit si daca ai masina in Garantie. Cat despre golirea bateriei nu este cazul, cand este in parking mod consumul de curent este foarte mic si nu termina o baterie de masina nici macar intr-o saptamana cat a stat masina nemiscata in parcare...
  • george_slz

  • Mesaje scrise: 547
  • Locatie: Buftea
  • Masina: Astra 2007 z13dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2006

  • Mesaj Privat
viofo Axxx si atat....
Skip ads

  1. Home
  2. Opel X
  3. Opel Grandland X

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR