Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • FStefan

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Vectra 2003 y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Buna ziua,
Am un autoturism Vectra C GTS din 2003, dublu climatronic. Problema mea este ca de 2 zile mi s-a defectat ventilatorul care baga aer in habitaclu. Ma poate ajuta cineva de unde pot gasi asa ceva, noi sau second?, trebuie sa fie de climatronic, normal nu e bun. Adresa mea de email sfrixeni@yahoo.com.
Cel de pe masina este Valeo. ceva coduri de pe el: 007013E, CJ2/CJ2SL, si acuma de sub codul de bare: 1142 L1 7 090603 024532 224903 K:01012
Multumesc.
Stefan
  • LDivora

  • Mesaje scrise: 3,096
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH/PSG16
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Presupun ca daca ai dat codurile, l-ai dat jos de pe masina si l-ai probat. Deci esti sigur ca e el de vina si nu regulatorul electronic de turatie?
  • FStefan

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Vectra 2003 y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2006

  • Mesaj Privat
ldivora a scris:Presupun ca daca ai dat codurile, l-ai dat jos de pe masina si l-ai probat. Deci esti sigur ca e el de vina si nu regulatorul electronic de turatie?


Salut,
Este dat jos de pe masina si incercat si direct la 12V, nu mai merge, abia se invarte paleta cu mana, eventual sa atasez si poze cu el?
Mersi,
Stefan
  • LDivora

  • Mesaje scrise: 3,096
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH/PSG16
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Incearca mai intai sa-i faci o revizie generala la motor, asta inseamna demontat complet, curatat, schimbat perii, uns, etc . Este foarte posibil sa aiba periile uzate. Daca motorul nu are placuta sarita din colector, nu are scurtcircuit intre bobinele rotorului sau deteriorate mecanic bobinele, este recuperabil.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR