Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia B
  • mariocb

  • Mesaje scrise: 1,054
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2016 1,4 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2016

  • Mesaj Privat
Insignia facelift 2020 https://l.facebook.com/l.php...hHB8Vn2M8uYwD_r67
Skip ads

  • sever iulian

  • Mesaje scrise: 1,325
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Insignia 2017 B20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Facelift-ul la Opel va arata altfel ca nu mai face parte acum din GM.
  • vvede

  • Mesaje scrise: 177
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2007

  • Mesaj Privat
https://www.automarket.ro/st...#/image-id/614525
  • gxg1313

  • Mesaje scrise: 374
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2016 Z14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Salut, ma bucur ca mai merge contul meu.
Dupa ce am avut 3 Vectre fantastice si un Astra nou am trecut o perioada la Mercedes SLK, Passat, Ford Mondeo, C-class si alte cateva nebunii.
Acum doresc sa ma intorc la insignia B.
Doresc sa iau o masina automata, faruri LED si scaune sport cu incalzire si snezori de parcare, in rest sun relativ flexibil.
As prefera benzina ca merg mai mult in oras si nu imi pasa de consum prea mult.
As dori sa dau cam 20.000Euro si masina o voi cumpara din Austria sau Germania(locuiesc in Austria acum).
Acum stiu ca e greu de impacat benzinarii cu cei ce prefera diesel dar aveti anumite sfaturi macar ce motor sa ocolesc? Am citit ultimele 15 pagini din acest thread dar sunt sigur ca ar fi mai mult de citit. Nu cred ca la banii astia ma pot atinge de un 2.0T din pacate Sad
Orice sfat e binevenit, aici ma refer la ce motor ati avut sau ce motoare sunt proaste.
Skip ads

  • guliver

  • Mesaje scrise: 554
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Am intrebat la un service celebru pe opel din Bucuresti si mi au zis baietii ca pana in prezent nu au aparaut probleme deosebite la insignia B, indiferent de motorizare....poate e prea devreme totusi....
  • Pavilion8373

  • Mesaje scrise: 79
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2017

  • Mesaj Privat
Eu am 2 ani cu masina( 2.0T 4x4)
E ca noua..nu maraie, nu caraie!
Recomand 😁
  • guliver

  • Mesaje scrise: 554
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Salut... Nu mai zice nimeni nimic de insignia b? Vreau sa mi iau un 2 diesel 170 cai. Au apãrut probleme la model?
  • ionut ciobanu

  • Mesaje scrise: 580
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH -170 c.p
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Merge ok. O am de aproape 2 ani si am 54 de mii cu ea. Am avut probleme cu intinzatorul la cureaua de transmisie, pedala de acceleratie si sonda lamda. Au fost schimbate pe garantie si e ok. Masina merge bine si sunt multumit de ea. Eu recomand. Sincer am fost multumit si de primul model de Insignia.
  • S4844

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Ialomita
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jul 2020

  • Mesaj Privat
Salut prieteni Opel! Insignia B are un aspect foarte bine definit dar lasand asta la o parte fiabilitatea este pe masura sau nu? Este o masina trainica? Astept cu nerabdare raspunsurile voastre!
  • margeann

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Arad
  • Masina: Insignia 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Sep 2019

  • Mesaj Privat
ionut ciobanu a scris:Merge ok. O am de aproape 2 ani si am 54 de mii cu ea. Am avut probleme cu intinzatorul la cureaua de transmisie, pedala de acceleratie si sonda lamda. Au fost schimbate pe garantie si e ok. Masina merge bine si sunt multumit de ea. Eu recomand. Sincer am fost multumit si de primul model de Insignia.


Faptul ca au fost schimbate pe garantie nu inseamna ca nu vor mai aparea probleme. Sa schimbi la 54000 km toate cele scrise de tine inseamna ca masina e varza. Eu o am din 2018, 78000 km si nu am avut mari probleme cu ea, exceptand greierasii din bord care ma enerveaza la maxim. Acum s-a defectat senzorul de temperatura si imi arata -40 grade, imi da aiurea mesaje de Pericol polei, incalzirea in masina o ia razna si din cate imi amintesc, asta nu intra pe garantie. Miercuri o sa merg la reprezentanta sa vad care e procedura.

Frustrarea mea cea mai mare si teapa luata cu aceasta masina se numeste Onstar. M-am jurat ca in viata mea nu o sa mai cumpar OPEL.
  • Pavilion8373

  • Mesaje scrise: 79
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2017

  • Mesaj Privat
A mea e ca noua Smile
Si imi place ca atunci cand vreau pot sa fac de rusine cam tot ce e pe strada Smile
Onstar n-am mai folosit dupa primul an, chiar nu ii vad rostul
Ma rog, fiecare cu piticii lui - mie masina imi place si dupa 3 ani si ceva n-as schimba-o pe altceva.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia B

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR